Kliinik.ee-s hakkab küsimustele vastama 7 uut arsti Confidost

Kliinik.ee-s hakkab küsimustele vastama 7 uut arsti Confidost Foto: Shutterstock

Hea meel on teatada, et meie portaalis saab nüüd nõu küsida seitsmelt Confido tervisekeskuse arstilt-spetsialistilt. Küsimustele hakkavad alates tänasest vastama naistearst dr Urve Pappa, füsioterapeut Maris Perendi, toitumisterapeut Artur Minenko, kiropraktik Gerly Truuväärt, tervisepsühholoog Triinu Stanford ning sõltuvusnõustajad Kaja Heinsalu ning Katrin Hallik.

Dr Urve Pappa on üle 30-aastase kogemusega hinnatud naistearst. Doktor peab väga oluliseks pidevat enesearendamist ja valdkonna arenguga kursis olemist, mistõttu osaleb igal aastal paljudel erialaseminaridel ja -konverentsidel nii Eestis kui ka mujal maailmas. Dr Pappa nõuanded hõlmavad naise kogu eluringi sünnist kõrge eani. Sageli on nõuküsijaiks mitu patsienti korraga – rase ja loode.

Füsioterapeut Maris Perendi on lõpetanud Tartu Ülikoolis füsioteraapia eriala ning omandamisel on magistrikraad Brightoni Ülikoolis füsioteraapia ja manuaalteraapia erialal. Marise käest saab nõu küsida igapäevaste lihaspingete ja liigesvalude, kaela- ja õlavöötme probleemide või ka spordivigastuste ja traumade tagajärjel tekkinud tervisemurede kohta.

Toitumisterapeut Artur Minenko on Peterburi ja Moskva Meditsiiniülikoolis õpitud dietoloogi kvalifikatsiooniga abiks neile, kes soovivad leida tee tervislikuma eluviisi juurde. Toitumisterapeudina on Artur pädev andma soovitusi haiguspuhuste ravidieetide kohta, näiteks diabeedi, kilpnäärmehaiguse, liigeste, hingamisteede ja neuroloogiliste haiguste korral. Küsida võib soovitusi rasedusaegse ja -järgse toitumise ning rasvumise ja maovähendusoperatsiooniga kaasneva eridieedi kohta.

Kiropraktik dr Gerly Truuväärt on esimese eestlasena saanud kiropraktika doktorikraadi maailma mainekaimast Palmeri Kiropraktika Kolledžist. Gerly on aastaid töötanud USAs ja Itaalias. Temalt saab küsida nõu pea-, kaela- ja seljavalude, kaela kanguse, peapöörituse, õlavöötme valu või karpaaltunneli sündroomile viitava käte „suremise“ või valu korral. Gerly meditsiiniline erihuvi on naiste rasedusaegsed ja sünnitusjärgsed selja-, õla- ja peavalud, samuti beebide arengu toetamine.

Tervisepsühholoog Triinu Stanford on lõpetanud Suurbritannia Strathclyde’i ülikooli psühholoogia erialal ning omandanud Southamptoni ülikoolis magistrikraadi tervisepsühholoogias. Triinu on abiks igas vanuses inimestele, et ennetada või vähendada stressi, ülekaalu, parandada liikumisharjumisi ja elukvaliteeti. Ta on toeks ka kroonilistele haigetele ja nende lähedastele, et parandada haigete elukvaliteeti, tugevdada suhteid lähedastega ja õppida haigusega elama. 

Sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu annab nõu inimestele, kes on kaotanud kontrolli alkoholi tarvitamise üle. Isikliku taastumiskogemusega nõustajana on Kaja meeleldi valmis vastama huviliste küsimustele, et juhatada teed ja süvendada usku paranemisse.

Kaassõltuvusnõustaja Katrin Hallik on isikliku tervenemiskogemusega kaassõltuvushäirete ekspert, kes annab nõu mittetoimivas ja kahjustavas suhtes olevatele inimestele.

Küsimuse esitamine maksab 5 eurot ning tervishoiutöötaja annab tagasisidet hiljemalt kümne päeva jooksul. Esita oma küsimus julgelt siit!

 

 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada