Perearstid: HPV vaktsiin on ohutu

Perearstid: HPV vaktsiin on ohutu HPV vastu vaktsineerimisel on nii pooldajaid kui ka vastaseid.
Allikas: Scanpix / Getty Images North America

Eesti perearstide selts kinnitab, et inimese papilloomviiruse (HPV) vastane vaktsineerimine on tõenduspõhine ja ohutu meetod emakakaelavähki haigestumise vältimiselt.

Selts toetab enda teatel HPV-vastast vaktsineerimist. Viimasel ajal tekkinud vaktsineerimisteemalises diskussioonis on kerinud küles küsimus, kas HPV vastu tasub vaktsineerida ja millised on võimalikud kõrvaltoimed ja tüsistused. Perearstidele teeb muret vaktsineerimisega hirmutamine ja peamiselt emotsioonidele tuginevate arvamuste esiletoomine.

Seltsi juhatuse liige, perearst dr Karmen Joller kininitab, et tõenduspõhine info vaktsineerimise ohutuse kohta on võrdselt oluline nii arstile kui ka patsiendile.

"Vaktsiinid on üks enim uuritud ja kontrollitud ravimite gruppe. Perearstid on vaktsineerimise vajalikkuses veendunud ning kutsuvad lapsevanemaid üles küsimuste või kahtluse korral nõu pidama oma perearsti või -õega," ütles dr Joller.

Tänu vaktsineerimisele päästetakse maailmas enam kui kolm miljonit inimelu aastas. Kõigil ravimitel esinevad kõrvaltoimed. Vaktsiinide põhjustatud kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad. Tõsised vaktsiinide põhjustatud kõrvaltoimed esinevad väga harva.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Maret Ehlvest
04.12.17 13:42
Vaatamata lugupidamisele Karmen Jolleri suhtes arvan, et ta eksib.

Vähk ei ole tänapäeval veel ennetatav ega ravitav.
-10
   
+16
Maret Ehlvest
04.12.17 13:20
Vaatamata oma lugupidamisele dr Karmen Jolleri suhtes olen veendunud, et sel korral ta eksib.

Vähk ei ole tänapäeval ennetatav ega ka ravitav.
-8
   
+11

Lisa kommentaar

Saada