Terviseprobleemide vältimiseks peaks kahe raseduse vahele jääma vähemalt 18 kuud

Terviseprobleemide vältimiseks peaks kahe raseduse vahele jääma vähemalt 18 kuud

USA haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse (CDC, Centers for Disease Control and Prevention) uuring näitas, et on väga palju naisi, kes ei jäta kahe järjestikuse rasestumise vahele soovitatavat 18 kuud.

CDC uurijad vaatasid läbi 36 osariigi ja Columbia ringkonna 2011. aasta sünnitõendid, mis hõlmasid umbes 83 protsenti kogu USA 2011. aasta sündidest. Neid andmeid võrreldi perede kasvu riikliku uuringu andmetega (National Survey of Family Growth – NSFG) ehk esindusliku naiste riikliku valimiga aastatel 2006–2010. Seejuures arvestati 2011. aasta sündide ja eelmise sünni vahele jäävat kuude arvu sünnitõendis viimase elussünni kuupäeva kohta tehtud märke järgi.

Tulemused näitasid, et umbes 30 protsenti naistest rasestus 18 kuu jooksul pärast eelmist rasedust. Ligikaudu 20 protsenti emadest ootas enne uut rasestumist enam kui viis aastat, kuid umbes pooltel naistest oli see aeg 18 kuud kuni viis aastat. Keskmine rasedustevaheline aeg oli kaks aastat ja viis kuud. Seonduvate tegurite, nagu sünnitaja vanuse, pereseisu, hariduse ja eelnevate sündide arvu uurimisel selgus, et vanematel naistel on kalduvus jätta raseduste vahele pikem paus.

Mayo Clinicu hiljutistes uuringutes seostatakse 12 kuu jooksul pärast sünnitust alanud rasedust teatud terviseprobleemidega, sh platsenta irdumisega emakaseina küljest, platsenta eesasetsuse ning teisena sündivate laste suurema autismiriskiga. Rasestumist 18 kuu jooksul pärast sünnitust seostatakse ka madala sünnikaaluga, loote väiksusega raseduse ajal ja enneaegse sünniga.

Allikas: S. Kirmeyer, M. Thoma, C. Copen. Interpregnancy Intervals in the United States: Data From the Birth Certificate and the National Survey of Family Growth. National Vital Statistics Reports. 2015. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

ema-naine-õpetaja
22.02.16 17:50
See on väga hea, et lõpuks ka sellest kirjutatakase- kõik tahavad ruttu uuesti , et emapalk ei katkeks! Ise veel esimesest rasedusest nõrgad ja juba teine lapse tulemas! Äärmiselt vastutustundetu ja praktiline!
Rohkem infot naisteajakirjadesse!
Meie koolid on täis erivajadustega, närvilisi, agressiivseid lapsi....kust need tulevad !!!
-59
   
+58

Lisa kommentaar

Saada