Uuring: uue koroonaviiruse levikuteed said kinnitust

Uuring: uue koroonaviiruse levikuteed said kinnitust

Nebraska ülikooli meditsiinikeskuse teadlaste uuring annab uusi tõendeid nakkusliku koroonaviiruse leviku kohta. COVID-19 patsientide hooldusega seotud kohtadest koguti proovimaterjali nii õhust kui ka pindadelt.

Ajakirjas Nature Science Reports avaldatud uuringu käigus koguti isolatsioonis olevate COVID-19 haigete palatite õhust ja pindadelt proovimaterjali, mille põhjal uuriti keskkonnas olevate koroonaviirusosakeste kontsentratsiooni. 

Teadlased leidsid viirusosakesi kõigilt tavakasutuses olevatelt pindadelt ning viirusosakeste väga suure sisalduse õhurestidelt võetud proovides. Samuti olid positiivsed õhuproovid, mis võeti isolatsioonipalatite eesruumidest, kus liikus meditsiinipersonal, vahendab terviseportaal Medical Express.

Tõendid viirusosakeste leidumise kohta õhus ja paljudel esemetel, sealhulgas vannitoas, näitavad SARS-CoV-2 laialdast levikut keskkonnas. 

Uurimistulemused viitavad sellele, et isegi vaid väheste sümptomitega COVID-19 haiged võivad viirust levitada nii õhu kaudu kui pindu saastades. «Niisugused uuringud on vajalikud, et selgitada tervishoiutöötajatele ja teistele COVID-19 haigete eest hoolitsejatele pandeemiaga võitlemiseks vajalike ettevaatusabinõude järgimise olulisust,» ütles uurimisrühma juht dr Joshua Santarpia. «Teeme jätkuvalt tööd, et mõista paremini SARS-CoV-2 levikut ja leida võimalusi COVID-19 haigetega kokkupuutuvate inimeste kaitsmiseks.»

Teadlaste sõnul on koroonaviirusega nakatumise ohu korral esmatähtis kanda maski. Lisaks rõhutavad nad, et väga oluline on puhastada ka pindasid.

Kui peres on koroonaviirusega nakatunu, siis tuleb suurt tähelepanu pöörata sagedasti kasutatavate esemete, sealhulgas vannitoas olevate pindade desinfitseerimisele. 

Terviseameti lehel on ametlikult kinnitatud info ja juhised uue koroonaviiruse puhangu ja selle leviku takistamise võimaluste kohta. 

Terviseamet jagab soovitusi tõhusaks puhastamiseks ja desinfitseerimiseks.

Käte kaudu nakkuse leviku takistamiseks on tõhusaim regulaarne kätepesu vee ja seebiga; õhu kaudu takistab viiruse levikut maski kandmine. 

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

2 kommentaari

kommentaar
21.08.20 05:49
Miks neid artikleid müüakse,ahnusel pole piire......................
-2
   
+5
Tiina
18.08.20 09:58
Pean uskumstutele artiklit jagama!
-3
   
+4

Lisa kommentaar

Saada