Ohtlik pettus: südamearstide nimel soovitatav ​«imerohi» on tegelikult ebaseaduslik toidulisand

Ohtlik pettus: südamearstide nimel soovitatav ​«imerohi» on tegelikult ebaseaduslik toidulisand Foto: Julia-Maria Linna
Allikas: Foto: Julia-Maria Linna

«Väga palju segadust on tekitanud pretsedenditu valeinformatsioon imeravimi kohta,» hoiatab Eesti Kardioloogide Seltsi juhatuse liige Margus Viigimaa. 

Eesti Kardioloogide Selts ja Eesti Hüpertensiooni Ühing hoiatavad patsiente ja arste sotsiaalmeedias leviva valeinfo eest, kus soovitatakse Eesti Kardioloogide Ühingu nimel osta uudset Eestis välja töötatud vererõhuravimit «ReCardio».

«Tegemist on pettusega, mille eesmärgiks on müüa Eestis keelatud toidulisandit,» märgib Viigimaa. 

Eesti Kardioloogide Selts ja Eesti Hüpertensiooni Ühing lükkavad ümber kõik seal esitatud info ja hoiatavad patsiente mitte tarbima teadmata päritoluga toidulisandeid ja ravimeid.

Küsimuste korral tuleb nõu pidada oma perearstiga.

Ebaseaduslik toidulisand.

FOTO: Veterinaar- ja toiduamet

Ebaseaduslike toidulisandite nimekirja saab näha siit. 

Nimekirjas olevate toidulisandite müük on seadusega vastuolus, sest:

  • nende turule viimisest ei ole Veterinaar- ja Toiduametit teavitatud;
  • toodetele omistatakse haigusi ravivaid, leevendavaid või ennetavaid omadusi, nt aitab liigeste haiguste vastu. Toidule (sh toidulisanditele) on keelatud antud omadusi omistada;
  • toodete kohta esitatakse keelatud tervisealaseid väiteid ehk neile omistatakse omadusi, mis ei ole teaduslikult tõendatud ja lubatud. Seetõttu ei pruugi tooted avaldada lubatud mõju ning sellega eksitatakse tarbijaid;
  • toodete kohta ei esitata kohustuslikku toidualast teavet, nt puudub koostisosade loetelu ning ettevõtte andmed. Ka kaugmüügi (nt veebipood, telefonimüük) kaudu müüdava toidu korral tuleb tarbijale enne ostu sooritamist esitada kohustuslik toidualane info.
  • puuduvad ettevõtte andmed (nimi ja aadress). Veterinaar- ja Toiduametil ei ole õnnestunud kindalks teha vastutavaid ettevõtteid või asuvad need kolmandates riikides (nt Panama) ja seetõttu ei ole võimalik nende toodete müüki Eestis piirata.

Allikas: Veterinaar - ja toiduamet

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada