Troopilised nakkushaigused jõuavad järjest sagedamini Eestisse

Troopilised nakkushaigused jõuavad järjest sagedamini Eestisse Foto: Shutterstock

Inimeste rändega kaasneva troopiliste nakkushaiguste leviku tõttu peavad arstid olema valmis ära tundma haigusi, mida seni on Eestis nähtud harva või nähakse esmakordselt.

7. septembril toimus Ida-Tallinna Keskhaigla poolt eestveetav konverents „Inimeste rändega seotud nakkushaigused“. Üle 300 osalejaga konverentsi peaesinejaks oli dr Mark Johnson USA-st, kes hetkel teenib USA mereväes, töötades USA Kaitseministeeriumi HIV/AIDS ennetamise programmi heaks.

Oma teadustöödes peamiselt troopilisele meditsiinile ja hügieenile keskendunud Johnson rõhutas konverentsil, et inimesed reisivad erinevatel põhjustel aina rohkem, kuid paraku on jätkuvalt troopilisi haigusi, mis on meie igapäevases keskkonnas haruldased ja raskeloomulised. „Seetõttu tuleb teha võimalikult palju ennetustööd ja tõsta inimeste teadlikkust, et sääraseid haigusjuhte vähendada,“ selgitas Johnson.

„Enne reisi tuleks end sihtkohas valitseva olukorra ja võimalike ohtudega kurssi viia ning käituda vastavalt, et haigustesse nakatumist vältida,“ lisas Johnson. „Vaktsineerimine ning hoolikas kätepesemine on peamised tegevused, mida nakatumise vältimiseks teha saame.“

Konverentsisarja eestvedaja, Ida-Tallinna Keskhaigla ravikvaliteedijuht dr Ene Mäeots tõdes, et tegemist ei ole eestlaste jaoks sugugi kauge probleemiga – eestlasedki reisivad üha enam ning ka turiste käib Eestis üha sagedamini.

„Sellest tulenevalt peavad ka arstid olema valmis ära tundma haigusi, mida seni on Eestis nähtud harva või nähakse hoopis esmakordselt,“ lisas Mäeots. Seetõttu ongi Mäeotsa hinnangul väga oluline tõsta nii tervishoiutöötajate kui tavainimeste teadlikkust võimalike rändega seotud nakkushaiguste teemal.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada