Tervishoiutöötajad hakkavad streikima

Tervishoiutöötajad hakkavad streikima Streik. Foto: Scanpix/Peeter Langovits

20. septembril toimub tervishoiutöötajate hoiatusstreik, millega nõutakse tervishoiu rahastamise suurendamist, et patsiendid saaksid vajalikku ravi.

Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu ja Eesti Õdede Liidu teade:

20. septembril toimub tervishoiutöötajate hoiatusstreik, millega nõutakse tervishoiu rahastamise suurendamist, et patsiendid saaksid vajalikku ravi.

Arstiabi ei ole juba praegu alati õigeaegselt kättesaadav. Sellele vaatamata planeerib valitsus riigieelarve strateegias neljaks järgmiseks aastaks tegelikust vajadusest selgelt väiksemaid tervishoiukulusid, mis tähendab ravijärjekordade hüppelist pikenemist. Kuigi rahastamissüsteemi jätkusuutmatus on olnud teada üle kümne aasta, ei ole tehtud ühtki poliitilist otsust selle muutmiseks.

Valitsus peaks eelkõige muret tundma inimeste arstiabita jäämise, mitte eelarve tasakaalu pärast. Kuna ravikindlustuse tuludest ei piisa vananeva elanikkonna kasvavateks tervishoiukuludeks, siis on haigekassal seaduslik õigus kasutada inimeste raviarvete tasumiseks ka varem kogutud raha. Peaministri ja rahandusministri süüdistused haigekassa juhtkonna aadressil on küünilised ja ebaõiglased – eriti uudiste valguses, mis kõnelevad rahandusministeeriumi enda valearvestustest riigieelarve koostamisel ja puudujääkide katmisest haigekassa reservidega.

Tervishoiutöötajad ei pea õigeks haigetelt lisaraha võtmist visiiditasude tõstmise ja tasuliste teenuste lisamisega, mis halvendab oluliselt vähemkindlustatud inimeste ravivõimalusi. Erameditsiinile panustamine muudaks arstiabi kokkuvõttes kallimaks ja kättesaadavaks vaid rikkamale osale ühiskonnast, hambaraviga on see juba ära proovitud. Selleks, et Eesti tervishoiu rahastamine jõuaks Euroopa keskmisele tasemele, tuleb suurendada valitsussektori kulusid.

Kutsume Eesti inimesi väärtustama oma tervist ja edastama valijatena seda sõnumit ka poliitikutele: tervis on kallis.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

EH
12.09.16 17:18
aga ühes lõune-eesti eri hooldekodus laskis medidsiin kliendil hooldekodus piinelda ja siis wiis haiglasse surema,haigla on 2-300m kaugusel,oli wesi kopsus,????terwise amet helistas=pole paremaid spetsaliste wõta,nüüd on esmesed palka tahtma,kawal käik,-terwishoiu rahastamine,-
-27
   
+29
Valli Roose
12.09.16 13:57
Tartu arstid on ülekoormuse all kokku varisemas, kuid ikka teevad üle oma aja tööd,et patsiente aidata. Augustis sain aja neurokirurgile 08 detsembriks 2016, oleks vaja aga kohe,sest seljavalu koos jala tuimusega vajaks kohe abi.Perearst Jalajas .E on päev otsa majas, mind võeti vastu tund enne vastuvõtu aega. Mis valitsus see on, kes oma arste niimoodi kuritarvitab?Kutsuge ka patsiente oma aktsiooniga ühinema , meie oleme ka kannatajad. JÕUDU ja EDU!
-21
   
+28

Lisa kommentaar

Saada