Vahur Metsna: labajalad on tervise peegliks

Vahur Metsna: labajalad on tervise peegliks Vahur Metsna
Allikas: ITK

Ortopeed Vahur Metsna sõnul võivad mitmed haigused avalduda just labajala haiguslike sümptomitega – inimese labajalad on tervise peegliks.

Mai alguses toimus Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuses arstidele, perearstidele ja teistele meditsiinitöötajatele mõeldud tasuta kliiniline konverents teemal „Labajalg – inimkeha vundament”.

„Jalavaevustele otsib leevendust järjest rohkem patsiente – elu jooksul esineb jalgadest tingitud terviseprobleeme kuni 75 protsendil inimestel,“ tõdes ortopeed Vahur Metsna, lisades, et vast just seetõttu oli  konverents ääretult populaarne.

Metsna, kes ka ise konverentsil üles astus, kinnitab, et mitmed haigused, nagu artriit, diabeet, kasvajad, närvide ja veresoonkonnahaigused, võivad avalduda just labajala haiguslike sümptomitega – inimese labajalad on tervise peegliks.

Ta lisas, et paljudel juhtudel on hooletus ja teadmatus see, mis jalaprobleeme tekitab ning konverentsil osalemine on alati seniste teadmiste täiendamiseks oluline.

„Ida-Tallinna Keskhaiglas töötab hulk spetsialiste, kes pühendanud oma tähelepanu jalaga seotule,“ rääkis ta. „Ortopeedias peame tähtsaks kehapiirkonna põhist spetsialiseerumist ning toimunud konverents on hea võimalus sõnumit levitada.“

Temas sõnul said konverentsi korraldamise käigus said selgeks räägitud kolleegidega mitmed probleemkohad, kuid pikk koostöö nii lähemate kui kaugemate kolleegidega seisab alles ees. Arstid rääkisid oma kogemustest ning jagati uurimuste ja soovituste kasutamist praktilises töös. Teemad puudutasid labajalamuredega patsientide uurimist ning seda, kuidas tunda ära sagedamini esinevaid jalahaigusi. Lisaks pöörati tähelepanu diabeeti põdevate patsientide jalavaevustele ning räägiti erialaspetsialisti vastuvõtule suunamise vajadusest. Praktilisi soovitusi jagati ka tallatugede igapäevase kasutamise ja jala koormusjaotuse kõnnianalüüsi kohta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

10 kommentaari

MATILDE
04.01.17 10:07
just nii ainult üldine plära nende artiklite lugemine on ajaraiskamine
0
   
+2
Malle
23.12.16 08:41
Tartu ortopeediakeskuses ortopeed vaatas korra jalgu, võttis sahtlist tallad ja oligi kõik. Edaspidi olen taldu ostnud apteegist, aga jalad ikka
valutavad ja siit ka aru ei saa mida siis teha?
-7
   
+6
Kaljo
14.12.16 18:03
Kliinik. ee ajab kogu aeg üldist juttu.
näiteks, küsid, Kas artiklist oli kasu, antakse JAH vastus juba ette.
-5
   
+8

Lisa kommentaar

Saada