Arutatakse võimalust viia patsiendid bussidega suurtesse haiglatesse vastuvõtule

Arutatakse võimalust viia patsiendid bussidega suurtesse haiglatesse vastuvõtule Jevgeni Ossinovski. Foto: riigikogu.

Sotsiaalministeeriumis analüüsitakse võimalust hakata kaugemate piirkondade patsiente bussidega suurtesse haiglatesse vastuvõtule sõidutama.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rääkis eile riigikogus, et patsientide transport on üks küsimus, mida haiglavõrgu arengukava kontekstis arutatakse.

"Patsiendi transport on kindlasti üks teema, mis meil siiani on olnud patsiendi omaosaluses, ja muidugi see on omaosalus, mida me raviteenuse omaosaluse statistikas ei arvuta," lausus minister. "Selle üks põhjus on olnud see, et meil on siiani selline raviteenuse kättesaadavus maakonniti olnud väga hea."

Eesti-suuruse riigi jaoks igas maakonnakeskuses ja mõnes isegi rohkem pidada maakonnahaiglat on küllalt hea kattuvus, märkis ta.

"Aga nüüd on selge, et järk-järgult on liigutud selles suunas, et osa erialasid on koondunud Tallinnasse ja Tartusse ja selle võrra on aktuaalsemaks see küsimus loomulikult kerkinud, kuidas inimesed nendesse haiglatesse saavad ja sealt ära saavad," kinnitas minister. "Selles kontekstis oleme tõepoolest seda analüüsi läbi viimas, et Eesti inimesed saaksid ka teistest maakondadest arsti juurde mugavalt, teeksid oma vastuvõtud ära ja buss viiks neid tagasi ja ravikindlustus võiks seda põhimõtteliselt ka rahastada."

Ossinovski konstrueeris näite, et kui kuskil maakonnahaiglas kolme arsti vastuvõtud lõpetatakse või viiakse üle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, siis lepib see võrgustunud väiksem haigla suure haiglaga kokku, millisel päeval selle haigla kolme eriala patsiente seal haiglas vastu võetakse, neil on eraldi vastuvõtuajad, ja sellelsamal päeval sealtsamast maakonnahaigla eest tuleb buss ja võtab inimesed peale, viib otse haiglasse.

"Nende vastuvõtuajad on kohe niimoodi kokku lepitud, et kui buss tuleb, hakkavad vastuvõtud, teevad oma vastuvõtud ära, istuvad bussi tagasi ja buss viib koju," rääkis minister. "Iseenesest ei ole tehniliselt see väga keerukas lahendus. Ja me arutame seda."

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada