Lettidele tulevad pilthoiatustega suitsupakid

Lettidele tulevad pilthoiatustega suitsupakid Näited tubakatoodetel kasutamiseks ette nähtud pilthoiatustest

20. maist hakkas kehtima uus tubakaseadus, millega karmistuvad tubakatoodete märgistamise nõuded ning pakendil hakatakse esitama pilthoiatusi.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on pilthoiatused hea võimalus vähendada tubakatoodete atraktiivsust. „Suurenenud tervisehoiatuste osakaal ning nähtavus pakenditel annab tarbijale selge signaali tubakatoodete tarbimisega kaasnevatest ohtudest. Eelkõige soovime muuta suitsetamist ebaatraktiivseks noortele," ütles Ossinovski.
 
„Kui 2014. aasta andmetel oli Eestis igapäevasuitsetajaid 22 protsenti, siis erinevate meetmetega soovime seda osakaalu 2020. aastaks vähendada 18 protsendini. Iga edasine samm tubakapoliitikas viib meid sellele eesmärgile lähemale ning seeläbi vähendame otseselt tubakatoodete tarvitamisest tingitud tervisekahjusid,“ lisas minister.
 
Seadus keelab tubakatoodetes lisandina ka vitamiinide, kofeiini või tauriini ning muude stimulaatorite kasutamise. Samuti ei tohi kasutada aineid, mis annavad tubakasuitsule meeldiva värvuse, ning aineid, mis hõlbustavad nikotiini omastamist. Tubakatoodete filtrid, paberid, pakendid või kapslid ei tohi edaspidi sisaldada maitse- ja lõhnaaineid, tubakat ega nikotiini.
 
Uute pilthoiatuste kasutamine on kohustuslik sigarettide ja suitsetamistubaka, sealhulgas vesipiibu tubaka pakenditel. Enne tänast toodetud lisanditega ja ilma pilthoiatusega tubakatooteid võib müüa kuni järgmise aasta 20. maini.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

suitsetaja
02.07.16 13:26
staaz 38 a. m6ttetu tegu, need totrad pildid peale kleepida ja paki hinda sellev6rra t6sta. Äärmiselt n6me on ka pakkidelt nikotiini ja t6rva koguste kirje eemaldamine. Hea, et veel k6iki kangusi ja pakke ühte värvi pole tehtud. oma vana halli tunneb ikka ära
-40
   
+43
pete
28.05.16 15:20
...parem pits valget kui suitsuving !
-41
   
+48
Passiivne alkohoolik
26.05.16 09:51
See artikkel ei vii kuhugi. Palju rohkem kahju teeb meie inimestele alkohol. Palun samasugused sildid kleepida ka viinapudelitele!
-49
   
+62

Lisa kommentaar

Saada