Patsiendiportaalis saab nüüd tutvuda oma raviarvetega

Patsiendiportaalis saab nüüd tutvuda oma raviarvetega Ain Aaviksoo

Aprilli algusest on kõikidel ravikindlustatud inimestel võimalik patsiendiportaalis www.digilugu.ee vaadata endaga seotud raviarveid. 

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sõnul tähendab digiloo esimese etapiga kaasnev võimalus seda, et inimesed saavad vaadata, kui palju haigekassa nende ravimise eest maksab.

„Selline võimalus muudab tervishoiusüsteemi rahakasutuse läbipaistvamaks ja suurendab patsientide teadlikkust tekkivatest kuludest,“ ütles Aaviksoo.

Teenus seisneb selles, et patsiendil on võimalik näha oma raviarvete kohta infot üksikute dokumentidena, mis sisaldavad patsiendi ja arve esitaja infot, diagnoosi ning raviarve summat. Ravimaksumuse hind kujuneb haigekassa kehtiva tervishoiuteenuste loetelu kinnitatud hindade alusel ja andmeid kuvatakse kuni kolme viimase aasta kohta.

E-tervise Sihtasutuse teenuste ja projektide halduse juht Heli Laarmann selgitas, et patsiendiportaali sisenedes saab välja võtta endale huvipakkuva perioodi raviarvete maksumuse.

„Neid arveid, mis on kuvatud riiklikus patsiendiportaalis ei pea kunagi tasuma patsient ise,“ täpsustas Laarmann.

 Eelmisel aastal rahastas haigekassa tervishoiuteenuseid 712 miljoni euro eest. Kõige suurema osa moodustas tervishoiuteenuste rahastamises eriarstiabi, mida haigekassa ostis eelmisel aastal 561 miljoni euro eest. Patsiendiportaalis näevad kindustatud inimesed eriarstiabi, perearstiabi ja õendusabi raviarveid. Lisaks eeltoodule tasub haigekassa laste hambaravi eest, hüvitab ravimeid, meditsiiniseadmeid ning maksab erinevaid hüvitisi.

Tegemist on e-tervise strateegilise arenguplaani ühe osaga, mis näeb ette inimeste senisest aktiivsemat rolli oma tervise juhtimisel ja raviotsustes osalemisel, millele aitab kaasa ka inimeste parem mõistmine raviraha liikumisest. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Regina.
01.05.16 17:27
Olen raske puudega inimene ja see on häbiväärne summa,mida riik maksab.Mul on kolm kroonilist haigust,mul läheb ka peale retseptiravimite vaja raha ilma retseptida ravimite jaoks,v6tke ometi m6istus pähe ja saage aru.
-41
   
+40
MIKS LISA RAHA __JA RESERVIST HAIGLAD RAHA EI SAA???
19.04.16 20:55
KUNA SA AIN AAVIKSOO ---KA MEHE MOODI TÖÖLE HAKKAD ------KAS VÕI TÖÖLE REKA --JUHIKS ;;;;;;
SINUST ---OM KÜLL NÕUNIKUNA ARSTIABIS
ERITI VÄHE KASU OLNUD;;;2016,,, ON KUNSTLIKULT TEKITATUD OOTE AJAD ,,,LÄHED VAATAD ARSTI JUURDE ---AEGA ON ARSTIDEL KÕIGIL?
AIN:::::: PIGEM ---MINE KORRA HAIGLA TÖÖLISEKS;; SIIS VEENDUD '
KA SEAL ISE -- MIDA TEHA?
"""MIDA ON KOHE VAJA ÄRA MUUTA;;'
POLIITIKUD JA ÄRIKAD ----HOIDKE ARSTI RUUMIDEST HÄSTI KAUGEL;;;
-55
   
+60

Lisa kommentaar

Saada