Patsiendid saavad teada ravi tegeliku hinna

Patsiendid saavad teada ravi tegeliku hinna

3. märtsil valitsuse poolt kinnitatud eelnõu rakendumisel luuakse patsientidele võimalus näha patsiendiportaali kaudu oma raviarveid.

Valitsus kinnitas tänasel istungil „Tervise infosüsteemi põhimääruse“ muutmise.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sõnul tähendab võimalus seda, et inimesed saavad vaadata, kui palju Eesti Haigekassa nende ravimiste eest maksab.

„Selline võimalus muudab tervishoiusüsteemi rahakasutuse läbipaistvamaks ja suurendab patsientide ning arstide vahelist koostööd,“ ütles Aaviksoo.

Ravimaksumuse avalikustamise vajadust on tõstatanud tervishoiusüsteemi erinevad osapooled. Lähiajal saab patsient vaadata andmeid, mis ulatuses on tema ravi jaoks kasutatud riikliku ravikindlustuse rahalisi vahendeid, patsiendiportaalist www.digilugu.ee.

„Pärast süsteemi testperioodi tutvustame lahendust märtsi lõpus,“ lisas asekantsler.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

Minna
13.04.16 17:21
eelmistele lisaks-võika olla veel täpsemalt lahti kirjutatud-näiteks aasta jooksul on õde pikendanud retsepti iga kuu. arved aga kõiguvad 6.49-22,28. Huvitab millest selline kõikumine? Alati eelnenud telefonikõne minu poolt õele-kes siis omakorda pikendab retsepti. (samas on nö. välja kirjutanud seda sama eriala kuid erinevad arstid. ehk sõltub see sellest)
-17
   
+20
M.S.
17.03.16 11:16
kogu see süsteem on rahva vaenulikult üles ehitatud. tulevik on vaid sots toetused!
-72
   
+36
lugeja
08.03.16 22:29
Tegelikult päris huvitav. Aga nagu praegu on poolik e-tervises sisalduv info, nii saab olema ka ravi maksumuse info. Et mitte kõvema sõnaga väljenduda. Arst käsib endale nädala pärast helistada (kõne kestis u 3 minutit) - teie analüüs on korras! Kõne läheb kirja kui visiit eriarstile (kestusega 20 min). Kirurg saatis uuringule - tulge 3 nädala pärast tagasi vastuvõtule. Lähen - tulge nädala pärast, radioloog pole veel vaadanud (visiidi kestus u 2 min). Lähen nädala pärast - radioloog pole veel vaadanud, tulge nädala pärast. Sama uuringu tulemust ootas peale kirurgi veel teine eriarst. Nädala pärast ikka sama - radioloog pole veel vaadanud, arst läheb nüüd puhkusele, helistage hiljem. Nii on mul kirjas 3 kirurgi vastuvõttu ning 2 teise eriarsti vastuvõttu! Ning 2 visiiti anestesioloogide vastuvõtule, kuigi käisin vaid ühel. Päris häbi, kui palju olen kulutanud "riikliku ravikindlustuse rahalisi vahendeid".
-40
   
+53

Lisa kommentaar

Saada