Perearst võib keelduda tema piirkonnast väljas elava vastsündinu nimistusse võtmisest

Perearst võib keelduda tema piirkonnast väljas elava vastsündinu nimistusse võtmisest

Ehkki perearst ei tohi keelduda vastsündinu nimistusse registreerimisest, kui tema vanemad on juba samas nimistus ning kodune aadress asub perearsti teeninduspiirkonnas, on tal siiski õigus seda teha juhul, kui laps elab teises piirkonnas.

Eesti Lastearstide Seltsi president ja Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhataja Liis Toome on öelnud, et vähemalt Tallinnas on perearste, kes keelduvad vastsündinuid oma nimistusse võtmast.

Terviseameti peremeditsiini osakonna peaspetsialist Kaidi Usin märkis, et kui vastsündinu ei ela perearsti teeninduspiirkonnas, on perearstil tõepoolest võimalik keelduda teda nimistusse registreerimast. Kui aga vastsündinu vanemad on juba perearsti nimistus ning rahvastikuregistrijärgne elukoha aadress asub perearsti teeninduspiirkonnas, ei tohi perearst keelduda uut ilmakodanikku nimistusse registreerimast.

Samas ütles Usin, et terviseameti järelevalveosakonnale ei ole tulnud kaebusi seoses vastsündinu nimistusse mitteregistreerimisega.

Perearsti nimistusse on võimalik registreeruda avalduse alusel ja iga pereliikme kohta tuleb esitada eraldi avaldus. Vastsündinu nimistusse registreerimiseks peab tema vanem või eestkostja esitama perearstile allkirjastatud avalduse.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada