Silmaarsti vastuvõttu tuleb oodata neli kuud

Silmaarsti vastuvõttu tuleb oodata neli kuud

"Enne peab vist täitsa pimedaks jääma, kui vastuvõtule pääseb," kurdab naine, kellele öeldi, et silmaarsti juurde pääseb alles nelja kuu pärast.

"Midagi on tervishoius paigast ära, kui eriarsti juurde saamiseks tuleb nii kaua oodata," ütleb 40. aastates naine. Ta läks detsembri keskel Tartu ülikooli kliinikumi maakonnahaigla silmaarsti saatekirjaga. Halva üllatusena sai ta teada, et vastuvõtule pääseb alles tuleva aasta aprillis. See teeb neli kuud ootamist, kirjutab Õhtuleht.

"Nägemine läheb üha kehvemaks, enam ei näe isegi telefonist sõnumeid lugeda, probleemiks on ka hall kae," ütleb naine. Ta loodab, et selle aja jooksul, mil lõpuks arsti juurde pääseb, pole silmanägemine pöördumatult halvemaks läinud.

Kahjuks ei ole see ainus näide. Neid juhtumeid on veel, kus silmaarsti juurde saamiseks tuleb neli kuud ja rohkemgi veel oodata.

"Võluvitsa eriarstide vastuvõtu järjekorra lühendamiseks ei ole," nendib Tartu ülikooli kliinikumi kõneisik Kristi Tael. Ta selgitab, et haigla saab raviteenuseid osutada nii palju, kui seda võimaldab haigekassaga sõlmitud leping.

"Silmaarstile on järjekord olnud aastaid nii pikk, ajuti veel pisut pikemgi," lausub Tael. Üks põhjus on, et selle eriala arsti vastuvõtule saab pöörduda ilma arsti saatekirjata – see tähendab, et eriarstid teevad palju ka optometristi tööd.

Vahel on pika järjekorra põhjus ka selles, kui palutakse konsultatsiooniks aega konkreetse arsti vastuvõtule, kuid samal erialal töötaval kolleegil võib ooteaeg olla lühem.

 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

ey
11.01.16 11:01
Ei saa aru. On see siis "instru" vm. prillipood - saab silmaarstile suht ruttu - paari päevaga. Mitte optometristile..ikka täiesti silmaarst ja kontrollib kõik mis vaja ja peamine aparatuur kõik ka olemas ja puha.
Optometristile saab ka järjekorrata vahest - astuks nagu R-kioskist läbi.
Kõik see on ODAVAM kui oodata mistahes arsti 4-6 kuud...haigestudes aina rohkem ja rikkudes oma närvisüsteemi ja saada valitud arsti poolt..mitte et patsient saaks hea arsti valida.
-66
   
+62

Lisa kommentaar

Saada