Vananemisvastase ravimi uuringud on lõppfaasis

Vananemisvastase ravimi uuringud on lõppfaasis

Teadlased on jõudnud inimajaloo esimese vananemisvastase ravimi testimise lõppfaasi ning juba sel talvel hakatakse läbi viima inimkatseid. Kui tulemused on sama head kui loomkatsete omad, on tegemist potentsiaalse ravimiga Parkinsoni ja Alzheimeri tõbede vastu.

Uuringud on juba näidanud, et metformiin, mida on seni kasutatud diabeediravimina, pikendab loomade eluiga. Ameerika toidu- ja ravimiamet FDA on andnud rohelise tule, et täpsemalt teada saada, kuidas see inimeste peal töötab, vahendab Postimees The Telegraphi.

«Vananemisprotsessi aeglustades on võimalik aeglustada ka kõikide haiguste arengut, samuti vananemise patoloogiat,» selgitab Šotimaa vananemisekspert, professor Gordon. «See on revolutsiooniline ja midagi sellist pole varem nähtud.»

Mõte suunata tähelepanu just vananemisprotsessile, mitte konkreetsetele haigustele, tuli teadlastel patsiente jälgides. Sageli märkasid nad, et ravides üht vananemisega seotud haigust, suri patsient pärast siiski teise vananemisega seotud haigusesse. New Yorki Albert Einsteini nimelise meditsiinikolledži spetsialist Nir Barzilai ütles väljaandele Nature, et nende eesmärgiks on tõestada: vananemise peatamine on parim viis haiguse kulu aeglustamiseks.

2016. aasta talvel algavad inimkatsed metformiiniga. Teadlased otsivad praegu aktiivselt katsealuseid: 3000 80aastast, kellel on südamehaiguste, vähi või dementsuse risk.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada