Arst: kloordioksiidi tarvitajad teevad inimkatseid

Arst: kloordioksiidi tarvitajad teevad inimkatseid Foto: iStock

Kinnises FB kommuunis ravimise eesmärgil soovitatav Naatriumklorit (NaClO2) on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Tegemist enamasti tööstuses ja desinfitseerimisvahendina kasutatava ainega, mille tarvitamine on ohtlik ja võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse kliinilise konsultandi Raido Paasma sõnul puuduvad selle aine toime kohta inimese tervisele igasugused teaduslikud uuringud ja seetõttu teevad selle tarvitajad inimkatseid.

„Juhul kui ainet on tarvitatud ja on tekkinud esmased mürgistusnähud, milleks on oksendamine ja kõhuvalu, tuleb aine edasine tarvitamine koheselt lõpetada,“ ütles Paasma. Kui oksendamine või kõhuvalu ei möödu, tuleks pöörduda arsti poole ja anda kindlasti teada, et on tarvitatud kloordioksiidi või nn MMS-i.  

Mürgistuste kahtluse või mürgistuste korral on võimalik infot ja nõu küsida Terviseameti mürgituseinfoliinilt 16 662, kuhu helistamine on anonüümne, kõnedele vastatakse ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel.

Ükski inimene ei tohiks kasutada ravimina aineid, mille kohta tal info puudub või see piirdub vaid tuttavate soovitustega. Terviseküsimustes peab kindlasti nõu pidama oma perearsti ja –õega, mitte otsima infot internetifoorumitest.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

1 kommentaari

ey
21.09.15 09:53
Infot on aine kohta palju ja seda toodetakse ka ravimina. Ka lausa süstelahusena. Ka kasutatakse seda mõningates suuloputusvedelikes jne.
Pideva püsiravi kohta pole küll kuulnud - pigem erandkorras väga haruldastel puhkudel.
-144
   
+171

Lisa kommentaar

Saada