Peeter Ross: personaalmeditsiin annab inimesele parema ülevaate tervisesoovitustest

Peeter Ross: personaalmeditsiin annab inimesele parema ülevaate tervisesoovitustest Peeter Ross

Tallinna Tehnikaülikooli eMeditsiini labori juht dr Peeter Ross selgitab, millist kasu võiksime saada Eesti personaalmeditsiini pilootprojektist.

Peeter Ross selgitas, et personaalmeditsiin põhineb lisaks klassikalistele meditsiini- ja terviseandmetele ka geeniandmetel. See tähendab, et inimesele peaks tulema parem ülevaade konkreetselt tema jaoks õigetest tervise- ja ravisoovitustest.

“Kui meil on näiteks ligi 300 000 vererõhktõvehaiget ja 70 000–80 000 diabeetikut, siis on selge, et kahe nii suure grupi jaoks ei ole olemas ainult üht õiget ravi. Personaalmeditsiini pilootprojekt annab rohkem ravivõimalusi nendele suurte haigusgruppide inimestele. Samuti aitab ta ennetada nende haiguste tekkimist,” rääkis Ross.

“Pilootprojektis vaadatakse diabeeti ja südameveresoonkonnahaigusi, kuid ka vähki. Vähi puhul on patsientide hulk väiksem, kuid personaalmeditsiini komponent ravis sageli kõige olulisem tänu kasvajate geneetiliste omaduste paremale teadmisele,” lisas ta. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Evi
15.06.15 09:31
Tõesti kasulik projekt, kuna olen ka kõrgvererõhu haige siis pakuksin end projekti patsiendiks sest kahel järgmisel põlvkonnal võiks olla sellest kasu.

Evi Karu
-189
   
+159

Lisa kommentaar

Saada