Inimesed huvituvad aina enam oma ravimiretseptide infost riigiportaalis

Inimesed huvituvad aina enam oma ravimiretseptide infost riigiportaalis

Ravimiretseptide infot puudutavad uuendused riigiportaalis on kaasa toonud e-teenuse aktiivsema kasutuse. Haigekassa poolt hiljuti riigiportaalis uuendatud retseptivaate teenuse kasutajate hulk on suurenenud ligikaudu 4000 külastaja võrra. Kui augustis oli teenuse kasutajate arv 11 000, siis detsembri alguseks oli külastuste arv ületanud 15 000 piiri.

Retseptiravimite vaatamise teenus riigiportaalis www.eesti.ee pakub igale inimesele võimaluse saada kiire ülevaade talle välja kirjutatud ravimitest alates aastast 2010, ning vaadata retseptide detailinfot. Retseptiravimite info riigiportaalis võimaldab inimesel teha apteegis teadlikumaid valikuid ning säästa raha. Enda retseptide vaatamiseks tuleb portaali sisse logida ID-kaardi,  mobiil ID või pangalingi kaudu.  

Kõiki enda retsepte näeb portaalist juba mõnda aega. Infot leiab selle kohta, millal ja millistele ravimitele on arst retsepti väljastanud, kas ja kui kaua retsept kehtib ning milliseid ravimeid on varem ostetud. Seoses uuendustega on aga võimalik saada retseptist detailsem ülevaade. Nüüdsest on näha, kas arst on retsepti koostanud toimeainepõhiselt või on retsept väljastatud kindla kaubamärgiga ravimile. Juhul, kui arst väljastab retsepti kindlale ravimile, näeb selles vaates ka arsti lisatud põhjendust, miks retsepti ei kirjutatud välja toimeainepõhiselt.  Toimeainepõhise retsepti puhul on apteekritel kohustus pakkuda patsiendile esmalt soodsamasse hinnaklassi kuuluv ent sama toimeainega ravim. Juhul, kui patsient on valinud kallima ravimi, näeb portaalist ka apteekri märget selle kohta, mis põhjusel kallim ravim on ostetud. 

Märkimisväärse muudatusena on nüüdsest välja ostetud retseptiravimite vaates võimalik näha, kas ja kui palju ületas ostetud ravimi hind kehtestatud piirhinda ning kui palju oleks patsient saanud säästa valides apteegis soodsama hinnaklassiga ent sama toimeainega ravimi. Haigekassa hüvitab ravimite maksumuse kuni piirhinnani ning valides apteegis piirhinnast kallima ravimi, maksab ülejäänud osa patsient. Kui riigiportaali retseptivaatest nähtub, et ostetud ravim ületas haigekassa kehtestatud piirhinda, tasub edaspidi arstilt paluda toimeainepõhise ravimiretsepti väljastamist ning ravimi ostul veenduda, et apteeker pakuks ka soodsamaid alternatiive. Nii on võimalik teadlikke valikuid tehes säästa kulutusi ravimitele. 

Lisaks retseptivaate teenust puudutavale infole saab veebikeskkonnas tellida Euroopa ravikindlustuskaardi, kontrollida oma ravikindlustuse kehtivust, vaadata oma perearsti andmeid, jälgida oma ajutise töövõimetuslehe seisu, esitada täiendava ravimihüvitise taotluse jm.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Ajainfo lisada
10.01.15 08:35
Oleks hea, kui artiklile lisataks KUUPÄEV, millal artikkel veebi üles pandi. "Nüüd", "praegu" ega isegi mitte "alates detsembrist", kuid ilma aastaarvuta pole mitte alati piisav. Artikkel jääb ju veebi üles aastateks, aga vahet teha, kas selles on tõesti värske või ammugi vananenud teave, pole ajainfota võimalik.
-119
   
+172
Minna
11.12.14 23:10
aga samas kui arsti poolt välja kirjutatud ravimile pole soodustust,kuigi see on hädavajalik,siis ma pean ju ostma just selle kindla ravimi ja maksma omast taskust ja ka hiljem ei saa ravimisoodustust taotleda ka siis kui on ületatud see aastane piir...
-355
   
+338

Lisa kommentaar

Saada