Eelmine nädal tõi neli gripist tingitud surmajuhtu

Eelmine nädal tõi neli gripist tingitud surmajuhtu

Eelmisel nädalal lisandus neli gripist tingitud surmajuhtu. Hooaja algusest alates on kuue haigla andmeil surnud kokku kaksteist inimest vanuses 45- 86, kõik kuulusid riskirühmadesse.

E-Tervise SA terviseinfosüsteemi andmetel on hooaja algusest gripi tõttu hospitaliseeritud 182 inimest, neist ligi  70%  olid  täiskasvanud ja vanemaealised patsiendid.

Intensiivravi vajavate gripijuhtude ülevaade põhineb Ida-Viru Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla,  Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi,  Pärnu Haigla ja Lõuna Eesti Haigla andmetel.

Nimetatud haiglate andmetel on alates hooaja algusest  vajanud  gripi tõttu intensiivravi 43 inimest vanuses 28-88 eluaastat,  andmed kuue patsiendi kohta lisandusid viimasel nädalal. Pea kõik intensiivravi vajanutest on kuulunud riskirühmadesse, andmed vaktsineerimise kohta kas puudusid või oli kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

Grippi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine on püsinud viimastel nädalatel stabiilsena väikese langustrendiga. Grippi haigestumise intensiivsus püsib jätkuvalt keskmisel tasemel.

11. nädalal (10. – 16.märts) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 4883 haigestunut, neist 47 protsenti olid lapsed.

Grippi haigestumine kasvas üksnes vanemealiste inimeste seas, teistes vanusrühmades grippi haigestumine langes.  


Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada