Haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse püsib stabiilsena

Haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse püsib stabiilsena

9.-15. detsembrini pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole kokku 3242 inimest, neist 53 % olid lapsed.

Haigestumine püsis stabiilsel tasemel, haigestunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti 81 korral. Vanusrühmade järgi haigestusid enam kuni 4-aastased lapsed. Gripitaoliste haiguste tekitajaks on endiselt paragripiviirus.

Laboratoorselt kinnitati eelmisel nädalal esimene B-gripiviirus Tallinnas. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud. Grippi haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks, registreeritud on üksikud gripiviirusega seotud juhud.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides. Püsivat ja laialdast gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud üheski Euroopa Liidu liikmesriigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte on registreeritud Norras, Prantsusmaal, Rootsis Taanis ja Šotimaal.

Eelmisel talvel vajasid gripi tõttu haiglaravi 633 inimest. Nelja haigla andmetel vajasid 37 inimest intensiivravi, neist 29-l olid kaasuvad haigused, valdavalt südame- veresoonkonna või kopsuhaigused. Intensiivravi vajanutest 31 olid vanemad kui 51 eluaastat, teadaolevalt ühelgi haiglaravi vajanutest ei olnud gripivastast kaitset. Gripi tõttu suri nelja haigla andmeil eelmisel hooajal seitse inimest. Ka nemad olid gripi vastu vaktsineerimata. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada