Eestis tähistatakse esimest korda enneaegse sünni päeva

Eestis  tähistatakse esimest korda enneaegse sünni päeva

Eestis sünnib aastas rohkem kui 900 enneaegset last. 17. novembril on ülemaailmne enneaegse sünni päev, mida tänavu tähistatakse esmakordselt suurema aktsiooniga ka Eestis.

TÜ Kliinikumi lastekliiniku lastehaiguste dotsent ja vanemteadur dr Heili Varendi toob välja, et Eestis sünnib aastas rohkem kui 900 enneaegset last, kellel on suurem tõenäosus kroonilisteks haigusteks ja arenguprobleemideks. "Et toetada lapse arengut kriitilisel perioodil, vähendada stressi ja tugevdada lähedussuhet, liigub kogu enneaegsete laste intensiivravi pehmema ravi suunas ning järjest rohkem kaasatakse ravi- ja hooldusprotsessi lapsevanemaid. Seesuguse enneaegsete laste hoolduseks ja raviks on aga vaja mitmeid abivahendeid, mis ei ole meditsiinilised ja mille eest ei tasu haigekassa, kuid mis aitavad muuta põetuse lapse- ja peresõbralikumaks," selgitab dr Varendi kampaania olulisust.  


17. novembril on ülemaailmne enneaegse sünni päev, mida tänavu tähistatakse esmakordselt suurema aktsiooniga ka Eestis. Päeva raames toimub rida enneaegsele sünnile pühendatud üritusi: 12. novembril taasavatakse Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna fuajees skulptor Tauno Kangro poolt lastehaigla
toetusfondile annetatud skulptuur "Ema ja laps"; 15. novembril toimub Eesti Lastearstide Seltsi ja enneaegsete laste vanemate ühiskonverents "Enneaegse sünni mõju lapsele, perele ja ühiskonnale" ning 17. novembril toimub Kaarli kirikus heategevuskontsert "Anna oma hääl". 

Enneaegse sünni päeva raames saab alguse ka heategevuslike annetuste kogumine kolme fondi - Tallinna Lastehaigla Toetusfond, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond - koostöös.    

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada