Rõivas: kas silmaarsti juurde peab ikka saatekirjata saama?

Rõivas: kas silmaarsti juurde peab ikka saatekirjata saama?

Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul tuleks haigekassal ja ministeeriumil tõsiselt kaaluda, kas see on ikka õige, et silmaarsti juurde minekuks saatekirja vaja ei ole.

"Tasub väga hoolega mõelda haigekassal ja nad seda kindlasti teevad, ja ka sotsiaalministeeriumil, kas see on ikkagi õige, et silmaarsti juurde minekuks üldse saatekirja vaja ei ole ja sinna saab minna ka selliste vaevuste puhul, millele saab tegelikult lahenduse kas perearsti juures või lausa apteegis," rääkis sotsiaalminister Taavi Rõivas esmaspäeval riigikogus.

"Ma võin ise tuua näite selle kohta, kuidas lihtsamale silmapõletikule apteeker annab väga kvaliteetset nõu, ütleb, milliseid tilkasid vaja," lisas ta. "Kuigi esimese hooga tahaks kohe silmaarsti juurde tormata, siis tegelikult oleks seal tekitanud järjekorda ja võib-olla silmaarsti aega ilmaasjata kasutanud."

Ta nentis, et alati on ressursid piiratud ja sealhulgas silmaarstide ressurss.

"Seetõttu peame hoolega mõtlema, kas sinna peab ikka ilma saatekirjata saama või saaks palju kiiremini siis, kui kõigepealt perearst pilgu peale heidab ja suuremal osal juhtudest probleemid lahendab," lausus minister.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Aili
17.09.13 17:12
Perearstid on niigi praegu juba ülekoormatud. Patsientidega ja, kes veel remondivad ise oma keskust ka jne. Käisin täna, kas on see normaalne, te kui lähen vastuvõtule, siis perearst ei tea, et minul oli rebestus ja et olen lehel. Ta küsib minult juba 2. korda, kas käin tööl ja et selle luumurruga võtab kaua aega küll. Naljakoht lausa. Pealegi, minu vastuvõtu ajast ajab 15 minutit oma lastelaagri ehituse asju ja siis ütleb pärast mulle, et rohkem pole aega rääkida. Pane uus aeg, kui soovid, sest teised ootavad. Kas mina olen süüdi, et ta minu ajast omi asju ajab... Ja nii ma ei teadnudki, kaua ma siis veel lehel olen ja mida ma täpselt edasi teen, määrin võimlen jne või mis veel... Lõpuks paningi nädala pärast ühe aja, aga see pole normaalne niimoodi!
-107
   
+111

Lisa kommentaar

Saada