Ka Eestis levivad teise ringi ravimid

Ka Eestis levivad teise ringi ravimid

Ravimiamet teatab, et sarnaselt Soomele on kasutamata jäänud ravimite müümise ja vahetamise kuulutused levinud ka Eestis, menetluses on mitmed kriminaalasjad.

Ravimiameti inspektsiooniosakonna juhataja Gert Klaaseni sõnul on kasutamata jäänud ravimite jagamist ette tulnud Facebookis ja mõningates internetifoorumites, samuti esineb kuulutuste ja ostu-müügiportaalides ravimite müügikuulutusi, kirjutab Tarbija24.

"Oleme aeg-ajalt jälginud internetis toimuvat ja lasknud kuulutusi eemaldada portaalipidajatel, samuti oleme suhelnud ravimite jagajatega ja selgitanud sellise teo lubamatust," sõnas Klaasen ning lisas, et ravimite ebaseaduslik müük või tasuta jagamine on väärteokorras karistatav tegu.

Klaasen tuletas meelde, et ravimite hankimine mujalt kui apteegist kätkeb endas mitmeid ohte, mida inimesed ei teadvusta.

"Kunagi ei või teada, kuidas eelmine omanik ravimit on hoidnud – võibolla näiteks auto kindalaekas, kus temperatuur tõuseb suvel ülikõrgeks ja talvel leiab aset suur temperatuuri kõikumine," tõi ta näiteks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada