Töövõimetusleht muutub elektrooniliseks

Töövõimetusleht muutub elektrooniliseks

Haigekassa on käivitanud teenuse, mis muudab töövõimetushüvitise maksmiseks vajaliku andmevahetuse elektrooniliseks. Tänu uuele teenusele saavad inimesed töövõimetushüvitised edaspidi kätte kiiremini ning andmete edastamine on lihtsam ka tööandjatele.

Haigekassa juhatuse esimees Tanel Rossi sõnul on e-teenuste arendamine haigekassa lähiaastate üks prioriteete, mille eesmärgiks on suurendada nii tegevuste efektiivsust kui ka pakutavate teenuste kvaliteeti. „E-TVL ehk elektroonne töövõimetusleht  muudab hüvitiste menetlemise varasemast oluliselt lihtsamaks. Tööandjad säästavad töövõimetuslehtede edastamisest tulenevat ajakulu ning töötajad saavad hüvitise kätte senisest kiiremini,“ sõnas Ross.

Paberivabale andmevahetusele üleminekut võimaldav seadusemuudatus jõustub 1. jaanuarist 2014, mil teenus muutub avatuks kõigile tööandjatele. Ka praegu on võimalik töövõimetuslehti haigekassale elektroonselt esitada. 

Selleks tuleb  sõlmida haigekassaga andmevahetuse leping, mis annab  tööandjale õiguse riigiportaali www.eesti.ee kaudu oma töötajate töövõimetuslehtede andmeid vaadata ja haigekassale edastada. Teenuse kasutamise juhendiga on võimalik tutvuda haigekassa kodulehel. Lepingu sõlmimise soovi korral tuleb tööandjal esitada taotlus haigekassale. Täiendavatele küsimustele vastab haigekassa infotelefon 16 363.  

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada