PERH hakkab kergema hädaga EMOsse pöördujaid perearsti juurde saatma

PERH hakkab kergema hädaga EMOsse pöördujaid perearsti juurde saatma Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Foto: Madis Filippov

Septembrist saadetakse PERH erakorralise meditsiini osakonnast mitteerakorralised kõrva-, nina- ja kurguvaevustega patsiendid perearsti juurde või pakutakse neile vastuvõtuaega eriarsti juurde.

Triaažiõde hindab patsientide tervislikku seisundit ja hindab probleemi tõsidust lähtuvalt EMOs kehtivatest triaažikategooriatest.

„Meile on oluline, et patsient saaks teada, kas tema kõrva-nina- ja kurguprobleem on erakorraline või mitte,“ märkis kõrva-, nina-kurguhaiguste ülemarst-osakonna juhataja dr Annika Jussi.

Kui patsiendi kõrva-, nina- või kurgukaebused hinnatakse madalaima ehk „sinise“-triaažikategooriale vastavaks, teavitab triaažiõde patisenti tema tervislikust seisundist ning selgitab võimalusi eelnimetatud probleemiga abi saamiseks väljaspool erakorralise meditsiini osakonda.

„"Sinise"- triaažikategooria alla liigitatakse enamasti need patsiendid, kel on nohu ja/või köha; sügelustunne kurgus ja/või kuulmekäigus; kõrvavaik ja/või kõrvade lukustunne või teised kõrva-nina-kurguhaigusega seotud kaebused, mis on kestnud rohkem kui 2 nädalat ning pole vajanud ega vaja erakorralist abi,“ kirjeldas Jussi.

„Me selgitame patsiendile, et selliste probleemidega on võimalik pöörduda kas perearsti poole või registreeruda kõrva-, nina- ja kurguarsti plaanilisele ambulatoorsele või tasulisele vastuvõtule kas Regionaalhaiglas või mõnes teises raviasutuses,“ lisas ta.

Sellistele patsientidele maksab haigla EMOs tasutud visiiditasu tagasi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada