3 põhjust, miks odava hinnaga ravimid pole alati kättesaadavad

3 põhjust, miks odava hinnaga ravimid pole alati kättesaadavad

Eesti Apteekide Ühenduse hinnangul on odavate ravimite kättesaadavus apteekides aasta aastalt parenenud. Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepp toob välja 3 levinumat põhjust, miks odava hinnaga ravimite kättesaadavuses võib esineda tõrkeid.

„Esiteks on Eesti apteegid Euroopa võrdluses liiga väikesed ja kõigile kõikide haigustega kliente ei jätku. Kuna piirhinnad muutuvad kord kvartalis, siis ka kohustuslike ravimite nimekiri muutub ning seda olukorras, kus eelmine kohustuslik kaubamärk võib-olla apteegil alles müümata (ravimeid kirjutab välja arst) ja juba tuleb uus sisse võtta. Seega tuleb ikka ette olukordi, kus apteek peab eelmise ravimi maha kandma – toimetulekuraskustes apteegile on see ülemäära koormav, “ kommenteeris Kristiina Sepp. 

Teiseks võib esile tuua, et meie liikmed on saanud märkuseid juhtumite kohta, kus müügil pole piirhinnaga hõlmatud hinnakokkuleppe ravimit, kuid apteegis on patsiendi jaoks olemas veel odavam sama toimeainega ravimpreparaat. – st et õigusakt justkui nõuaks, et apteegis peab olema patsiendi jaoks hoopis kallim ravim saadaval. Apteeker on aga seisnud näoga inimese poole – pakkudes talle veel odavamat ja see pole riigi poolsele esindajale meelt mööda olnud. Hetkel oleme esitanud vastava teabenõude ka sotsiaalministeeriumile, millele ootame vastust,“ kommenteeris Kristiina Sepp. 

Kolmanda põhjusena tõi Sepp välja asjaolu, et sageli otsustab klient ise kasutada edasi sama ravimit, mida ta aastaid on tarvitanud, mis siis, et see pole enam kõige odavam. Sepa sõnul on tihti vahed väga väikesed – mõned eurosendid 2 kuulise ravi osas.     

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada