Terviseamet alustas järelvalvet 16-aastase noormehe surmaga lõppenud juhtumi asjus

Terviseamet alustas järelvalvet 16-aastase noormehe surmaga lõppenud juhtumi asjus

Terviseamet alustas menetlust 16-aastase noormehe surmaga lõppenud sündmuse üle. Juhtunut uuritakse põhjalikult ning võimalike ravivigade väljaselgitamiseks plaanitakse kaasata eksperte.

Menetlust juhtiva peadirektori asetäitja Mihhail Muzõtšini sõnul on tegu keerulise sündmusega, mida saadavad meedias esitletud poolikud asjaolud. „Täpsem menetlus võtab veel aega, ent juba praegu on selge, et Rapla haiglas  uuriti ja osutati patsiendile väidetust põhjalikumat arstiabi,“ ütles Muzõtšin. „Nii keeruliste juhtumite korral ei saa ega tohi kergekäelisi hinnanguid anda, vaid juhtum tuleb iga teenuseosutaja suhtes viimse detailini läbi arutada,“ rõhutas ta. Kui lapsevanem loa annab, saab juhtumit arutama asuda tervishoiuteenuse kvaliteedi järelvalve ekspertkomisjon. „Üksnes eksperdid saavad anda hinnangu võimalike ravivigade kohta,“ lisas Muzõtsin.

Antud loo puhul on tegu erakordse juhtumiga Eestis. Viimase 50 aasta jooksul pole meil diagnoositud kõhuaordi lõhkemist ühelgi nii noorel patsiendil.

Sotsiaalministeeriumi juures asuv tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjon menetles eelmisel aastal 132 kaebust. Tuvastati 31 viga, neist arstliku tegevuse vigu oli 25 ning vajakajäämisi suhtlemises, dokumenteerimises, töökorralduses jmt oli 6.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada