Gripi kõrghooaeg on käes

Gripi kõrghooaeg on käes

Grippi haigestumine on aasta algusest alates pidevalt kasvanud - gripi kõrghooaeg on käes.

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu vajas möödunud nädalal arstiabi 6053 inimest, juurdekasv oli 42 protsenti, teatas Terviseamet.

Sentinel-süsteemi kaudu registreeritud andmete põhjal kasvas gripitaoliste haigestumiste arv samal ajavahemikul 109 protsendi võrra, mis näitab, et gripi kõrghooaeg on käes. Grippi haigestumise intensiivsust saab hinnata keskmiseks ning gripilevikut laialdaseks.

Gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal kasvas kuni 59%. Haigestumus on tõusutrendil.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 450. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus  Tallinnas, Harjumaal, Jõgevamaal ja Läänemaal.

Enim haigestuvad jätkuvalt kuni 5-aastased lapsed. Haigestunute juurdekasv väikelaste hulgas on siiski aeglustunud (juurdekasv 7,5%), kuid koolilaste seas täheldati haigestumuse 293-protsendilist tõusu (kolmekordne tõus), vanemaealiste (65a. ja vanem) hulgas kasvas haigestumus 166 protsenti, täiskasvanute seas 71 protsenti.

E-Tervise SA esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal haiglaravi 10 gripiviirusega patsienti. Hooaja algusest on täpsustatud andmetel  hospitaliseeritud 57 patsienti, neist 16 vanusrühmas 0-4, kuus patsienti vanusrühmas 5-14; 25-vanusrühmas 15- 64 ning 10 vanemaealiste vanusrühmas.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada