Algas arstide streik

Algas arstide streik

1. oktoobril algas Tallinnas ja Tartus arstide streik.

Millist arstiabi streigi korral patsientidele antakse?
Töötavad kiirabibrigaadid, erakorralise meditsiini osakonnad, intensiivraviosakonnad. Vältimatut arstiabi osutatakse kõigile patsientidele, kes seda vajavad. Erakorralistele patsientidele tehakse kõik vajalikud uuringud.

Jätkatakse hospitaliseeritud plaaniliste patsientide ravi statsionaaris.

Sünnitusabi antakse tavalises korras.

Plaanilist ambulatoorset arstiabi osutatakse kuni 18-aastastele lastele, onkoloogilist ravi ja hematoloogilist ravi saavatele patsientidele; naistearstid võtavad vastu rasedaid.

Psühhiaatrilistele patsientidele, kellel on alustatud ambulatoorset psühhiaatrilist ravi, tagatakse olemasoleva raviskeemi jätkamine.

Diagnostilisi ja laboriuuringuid tehakse ainult järgmistele plaanilistele ambulatoorsetele patsientidele: kuni 18-aastased lapsed, rasedad, onkoloogilist ravi ja hematoloogilist ravi saavad patsiendid.
Verekeskused töötavad täies mahus

Millist arstiabi streikivates raviasutustes ei anta?
Streikivates raviasutustes ei  tehta haigekassale teadaoleva info kohaselt alates 1.oktoobrist plaanilisi ambulatoorseid vastuvõtte, samuti diagnostilisi uuringuid ja laborianalüüse plaanilistele ambulatoorsetele patsientidele.

Avalikustatud plaanide järgi liituvad alates 8. oktoobrist streigiga Pärnu Haigla, Viljandi Haigla, Narva Haigla ja Kuressaare Haigla, kes ei osuta plaanilist ambulatoorset arstiabi. Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Ida-Tallinna Keskhaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis laieneb streik plaanilise statsionaarse arstiabile.

Streigi maksimaalne võimalik ulatus on arstide antud info kohaselt kogu plaanilise arstiabi peatamine Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Narvas ja Kuressaares.

Kes ei streigi?
Kiirabi
Perearstid
Paljud eriarstid, täpsem info haiglatest

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada