Maailmas kõige levinum psüühikahäire on ärevushäire

Maailmas kõige levinum psüühikahäire on ärevushäire

Austraalia teadlased leidsid kahe ülemaailmse depressiooni ja ärevushäirete uuringu kokkuvõtteid tehes, et Läänes on rohkem levinud ärevushäired ja Aasias depressioon.

Queenslandi ülikooli teadlaste uuringu esimesed tulemused näitavad, et kliinilist ärevust põeb Põhja-Ameerikas, Lääne-Euroopas, Austraalias ja Uus-Meremaal ligi 10% elanikkonnast. Lähis-Idas ja Aasias on ärevushäired mõne protsendi võrra vähem levinud, vahendab ERR teadusportaal.

Vastupidiselt varem arvatule väidavad ülemaailmseid andmeid käsitlevad teadlased, et depressioon on hoopis levinum mõnel pool Aasias ja Lähis-Idas ning peamiselt sõjapiirkondades. Kui mitmes Aasia riigis ja Lähis-Idas kannatas kliinilise depressiooni käes 9% elanikkonnast, siis Põhja-Ameerikas, Lääne-Euroopas, Austraalias, Uus-Meremaal ning Ida-Aasia riikides nagu Indoneesias, Tais ja Hiinas esines depressiooni poole vähem.

Hetkel olemasolevate andmete põhjal ütlevad austraalia teadlased, et kõige levinum psüühiline häire on ärevushäire, mis vaevab üht inimest kolmeteistkümnest (7,3%).

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada