Eestis jõudis müügile mobiilseadmetega ühilduv glükomeeter

Eestis jõudis müügile mobiilseadmetega ühilduv glükomeeter

Ravimifirma Sanofi tõi Eestis müügile mobiilseadmetega ühilduva glükomeetri – tegemist on unikaalse lahendusega, mida kogu Baltikumi ja Põhjamaade peale ainsana müüakse Eestis.

iBGStar on innovaatiline glükomeeter, mis ühildub iPhone’i ja iPod touch’iga dokiliidese kaudu. Glükomeeter töötab koos iBGStar veresuhkru monitoorimise mobiilirakendusega, mida saab tasuta allalaadida Apple App Store’ist. Sanofi Diabeedivaldkonna juhi Ivi Sonni sõnul kujuneb glükomeetri enda hulgihinnaks 59 eurot ning alates juulist on see saadav apteekides.

Patsient saab kasutada veresuhkru monitoorimise mobiilirakendust, mis võimaldab lisada mõõtmistulemuste juurde infot süsivesikute tarbimise, insuliini annuste ja muu kohta. Samuti on võimalik seda infot saate e-kirjaga lähedastele või raviarstile. Toodet testinud 5-aastase lapsdiabeetiku ema Piret Loomets ütles, et tänu sellisele glükomeetrile on poja veresuhkru andmed koheselt kättesaadavad ja sedasi hoiab kokku muidu helistamisele kuluvat aega.

Glükomeetrisse on võimalik salvestada kokku 300 veresuhkru mõõtmistulemust koos kuupäevade ja kellaaegadega – kui need andmed on ülekantud Apple tootesse, siis mahupiirangut ei ole. Mobiilirakendusel on intuitiivne kasutajaliides ja tulemuskaardid hoiatavad hüpo- ja hüperglükeemia korral. Viimane on oluline just laps-diabeetikute juures, kes kipuvad oma haigust unustama.

Toodet testinud 27-aastane diabeetik Mikk Lellsaar tõi toote positiivsete omadusena välja, et mobiilirakendus on mugav ja interaktiivne ning selle abil on veresuhkru näitajaid mugav monitoorida. Tänu sellele on paranenud üldine jälgimise distsipliin ja ka veresuhkru näitajad. Toote võimaliku nõrkusena tõi Lellsaar välja, et glükomeetri kasutamine vajab suurt alginvesteeringut Apple toodete näol ja hetkel puudub ka tootesse märkmete tegemise võimalus.

Samas on kindlasti tegemist märgilise tootega, kuna mobiilirakendustel on suur potentsiaal tänapäevases ravis – Ameerika Toidu- ja ravimiamet (FDA) on asunud juba reguleerima terviseteemaliste mobiilirakenduste turgu. Uuringufirma Juniper Research ennustab, et 2012. aastal laaditakse maailmas alla 44 miljonit terviseteemalist mobiilirakendust.

MOBIILIRAKENDUSE VAADE:

mob app

Artikli autor Siim Nahkur. Pildil Mikk Lellsaar.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Artur
19.07.12 00:16
Ivar, on ju olemas pöidlasuurusi glükomeetreid - küsi oma raviarstilt nende kohta. Tema peaks paremini teadma kust ja kuidas neid saab.
Otse mobiilist mõõta? Tegu siis nišitootega ja kui keegi teine ei tee, eks siis pead ise tegema.
-72
   
+100
Ivar
13.07.12 15:38
Kui kallid saavad olema testribad ja kas kunagi on plaanis ka ilma lisaseadmeta otse mobiilist mõõte teha ?
Olen koguaeg mõelnud, et glükomeetri kaasaskandmine võtab ikka tohutult ruumi taskutes.
-73
   
+97

Lisa kommentaar

Saada