Vanalinna tänavatel liigub taas kiirabi jalgrattapatrull

Vanalinna tänavatel liigub taas kiirabi jalgrattapatrull

Tallinna Kiirabi on juba kolmel suvel Tallinna vanalinnas kasutanud abi tagamiseks jalgrattapatrulle. Kuna nende töö on osutunud tõhusaks, on jalgrattal meedikud ka tänavu liikumas.

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on jalgrattapatrullidel parem ligipääs  raskesti liigeldavates Tallinna linnaosades, eriti vanalinnas,  ja see võimaldab ka kiirema abi.

2009. aastal Tallinna Kiirabi poolt projektina alustatud jalgrattakiirabi vanalinna kitsastel tänavatel oli edukas, mistõttu on suvise turismihooaja kuudel rattapatrull kõikidel päevadel ajavahemikus kella 9-21 valmis kiiret abi osutama.

Eelnevatel aastatel on rattapatrull suve jooksul läbinud 4621 kilomeetrit ja  teenindanud kuni 270 patsienti. Vajadusel kutsub partrull kohale kiirabi- või reanimatsioonibrigaadi ja tänu rattapatrullile on õnnestunud kolm patsienti ka reanimeerida.

Kiirabi jalgrattabrigaad on varustatud nii defibrillaatori, vajalike vahenditega kannatanu elustamiseks või talle abi osutamiseks, sidevahendite ning positsioneerimis- ja navigatsioonivahenditega.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada