Uuring: kolmveerand elanikke leiab, et teised joovad liialt palju

Uuring: kolmveerand elanikke leiab, et teised joovad liialt palju

Värske uuringu kohaselt leiab 81% eestimaalastest, et Eestis tuleks alkoholitarbimist vähendada ja 75% Eesti elanike hinnangul tarbivad eestimaalased palju või liiga palju alkoholi. Kuigi pooled vastajad ütlesid, et tarbimise vähendamiseks peaksid samme astuma eelkõige inimesed ise, siis vaid 2% tunnistab, et joob ise palju.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on positiivne, et Eesti elanikud näevad alkoholitarbimise vähenemisel suurt rolli iseenda valikutes ja tegevustes. „Küll võiks inimeste üldisem suhtumine alkoholi väljenduda ka reaalsetes tegudes. Kui kolm neljandikku arvab, et juuakse liiga palju ja vaid kaduvväike 2% tunnistab, et nad ise joovad liiga palju, siis on selge, et üldiste hinnangute ja enesele hinnangu andmise vahel laiutab suur kuristik. Sellest tulenevalt võiks lausa väita, et kui inimesed käituksid oma mõtete ja sõnade järgi, siis meil alkoholiprobleemi poleks,“ ütles minister.

Minister lisas, et selline iga-aastane uuring annab ministeeriumile väga hea materjali alkoholipoliitika kujundamiseks ja ka alkoholipoliitika rohelise raamatu väljatöötamiseks „Oleme seadnud sihiks alkoholi kogutarbimise vähenemise alla kaheksa liitri absoluutset alkoholi aastas elaniku kohta. Veel sel aastal valmiv „Alkoholi roheline raamat“ annab suunised ja soovitused konkreetseteks tegevusteks ning võimalikeks seadusemuudatusteks, mis alkoholi liigtarvitamist vähendada aitavad. Üks olulisimaid eesmärke rohelise raamatu koostamisel on kahtlemata seotud alaealiste alkoholitarbimise tõkestamisega,“ lisas ta.

Alkoholi tarbimises ühe elaniku kohta, 10,2 liitrit absoluutalkoholi, on Eesti umbes samal tasemel Soomega, kus vastav näitaja oli 2011. aastal 10,1 liitrit absoluutalkoholi ühe elaniku kohta. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada