Tänavu 40 A-hepatiiti haigestunut

Tänavu 40 A-hepatiiti haigestunut

Tänavu 10. mai seisuga on Eestis kinnitatud 40 A-viirushepatiidi haigusjuhtu, neist 33 Viljandimaal, kaks Raplamaal ja Tallinnas ning üks juht Jõgeva-, Järva- ja Pärnumaal.

Kõik peale Raplamaa haigestumiste on seotud Viljandimaalt möödunud aastal alguse saanud puhanguga, teatas terviseamet.

Viljandimaa kõrgema haigestumise taga on lisaks üksikjuhtudele puhang Lahmuse eriinternaatkoolis, mille käigus haigestus seitse õpilast ja kaks täiskasvanut.  Kooli jõudis kollatõbi samas koolis käiva õpilase kaudu, kes haigestus möödunud aasta lõpus oma peres.

Tänaseks on Lahmuse kooli 57-st õpilasest 43 kollatõve vastu vaktsineeritud, kaheksa õpilast on haiguse läbi põdenud, kaks on vaktsineeritud varem ja nelja õpilast ootab vaktsineerimine ees esmaspäeval. Puhangulevik koolis on sellega tõkestatud. Haigestunud lapsed on tervenenud ja tagasi koolis.

2011. aastal registreeriti Eestis 154 A-viirushepatiidi haigusjuhtu. Maakonniti oli kõige enam haigestumisi Viljandimaal – 116, Tallinnas – 15, Raplamaal – 7, Pärnumaal – 8, Harjumaal – 4, Lääne-Virumaal – 2, Tartu- ja Valgamaal üks haigusjuht.

Möödunud aastal vaktsineeriti Viljandimaal A-viirushepatiidi vastu 1951 inimest, nendest puhangu ajal 1935.

Eestis kokku vaktsineeris end A-viirushepatiidi vastu 2011. aastal 7085 inimest, revaktsineerimise tegid 693 inimest.

Selle aasta esimeses kvartalis on end A-viirushepatiidi vastu lasknud vaktsineerida 1567 inimest, revaktsineerimisi tehti 494 korral.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada