Tallinnas töötab uus HIV nõustamis- ja testimisteenuse kabinet

Tallinnas töötab uus HIV nõustamis- ja testimisteenuse kabinet

Tallinlastel on nüüd rohkem võimalusi end HIV-i suhtes testida – Lasnamäel, aadressil Väike-Paala 1 on kõigile avatud uus anonüümne ja tasuta HIV testimis- ja nõustamiskabinet.

õustamis- ja testimiskabinetis toimub HIVi ja seksuaalsel teel levivate infektsioonide alane nõustamine testieelselt ja –järgselt. Lisaks HIV-le tehakse tasuta veel B- ja C-hepatiidi teste ning jagatakse kondoome. Tasulise teenusena saab vajadusel end testida ka teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Analüüside tulemused saab üldjuhul teada järgmise tööpäeva jooksul. Kabinet on avatud kõigile alates 16. eluaastast ja sõltumata ravikindlustuse olemasolust. Nõustamiseks ja testimiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine.

Tööd jätkab Tallinna teine testimis- ja nõustamiskabinet, mis asub Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskliinikus, Paldiski mnt 62. Lisaks Tallinna kahele nõustamiskabinetile asuvad nõustamiskabinetid veel Narvas, Tartus, Kohtla-Järvel, Pärnus, Paides, Rakveres, Tamsalus ja Kundas. Aprilli alguses lisandub teenus ka Võru linna. Teenust rahastab Tervise Arengu Instituut.

Eelmisel aastal nõustati erinevates HIV nõustamis- ja testimiskabinettides kokku 6822 klienti ning tehti 6630 HIV testi. Koos erinevate väliüritustega nõustati kokku 10 803 klienti ja HIV-i teste tehti 10 611 korral.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada