Mullu loovutati 59 000 veredoosi

Mullu loovutati 59 000 veredoosi

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tänab 18. veebruaril vere annetajaid ja doonorluse arengusse panustanud inimesi.

“Käes on jälle aeg ja võimalus kohtuda meie doonoritega ning pühendada neile üks tore laupäev koos tervituskõnede ja ilusa muusikaga. Tänavuse vastuvõtu märksõnaks on põlvkonnad. Seekord kohtuvad Raekojas aktiivsed noored doonorid, kellel vanuse tõttu on veel vähe võimalust olnud doonorlusse panustada, ent kellel sellegipoolest on juba palju vereloovutusi ning teisalt aktiivsed eakamad doonorid, kes on vere annetamisega alustanud vanuses 54 ja hiljem. Sel laupäeval on meil suurepärane võimalus tänada inimesi, kes esindavad üsna erinevaid eluspektreid, kuid kelle maailmad kohtuvad doonorluses ja hea tegemises,“ rääkis Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste. 

Mullu alustati ka parima doonorlust arendava omavalitsuse nimetamise traditsiooni. „Kahtlemata on meie headeks partneriteks ja sõpradeks kohalikud omavalitsused, kelle tegevused aitavad doonorlust veelgi enamate inimesteni viia. Tänutäheks olemegi ellu kutsunud selle auhinna, mille esimeseks laureaadiks oli Paide linn oma 2010. aasta projektide eest,“ sõnas  verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „ Täname ja kiidame kõiki omavalitsusi seniste meeldivate koostegemiste ja oma doonorite tunnustamise eest. Kuna aga peame valima välja tublima, siis seekord otsustasime auhinnata Rakvere linna nende doonorluse alase koostööhuvi ja –valmiduse eest 2011. aastal.

Rakvere on ka üks neist suurepärastest linnadest, kus on väga palju aktiivseid doonoreid, keda jagub rohkelt igasse doonoripäeva, isegi, kui need pea igakuiselt toimuvad,“ kiitis Lomp.

2011. aastal külastas Regionaalhaigla verekeskust 20 536 doonorit, nendest 36% oli vanuses 18-25 ja 5% vanuses 54 ja enam. Aasta jooksul loovutasid doonorid üle 32 000 veredoosi.

Terves Eestis oli mullu 36 200 doonorit, kes annetasid ligi 59 000 veredoosi.  2011. aastal tehti Eesti haiglates patsientidele 85 508 erineva verekomponendi ülekannet.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada