Euroopas kasvab leetritesse haigestumine

Euroopas kasvab leetritesse haigestumine

Möödunud aastal suurenes mitmes Euroopa riigis haigestumine leetritesse, hulgaliselt uusi haigusjuhte on lisandunud ka tänavu.

Alanud aasta esimese kuuga on registreeritud mitukümmend haigusjuhtu Sankt Peterburis Venemaal. Rospotrebnadzori teatel esines jaanuaris Sankt Peterburis leetrite haiguspuhang ühes raviasutuses, kus haigestus üle 80 inimese. Esimesena haigestunud 16-aastane nooruk nakatus Tšetšeeni Vabariigis, edasi levis nakkus mittevaktsineeritud isikute seas. Leetritesse haigestumist on esinenud ka Komi Vabariigis, Murmanski ja Tambovi oblastites.

Ukrainas algas leetrite puhang 2011. aasta novembris, praeguse seisuga on seal haigestunud üle 1500 inimese.

Kuna 2012. aasta juunikuus toimuvad Ukrainas Euroopa Meistrivõistlused jalgpallis, kuhu suundub tuhandeid jalgpallihuvilisi kogu Euroopast, siis soovitab Terviseamet omalt poolt kõigile pealtvaatajatele vaktsineerida ennast leetrite vastu. Vaktsineerimine on vajalik neile, kes ei ole leetreid põdenud ega ole varem vaktsineeritud selle haiguse vastu. Leetreid läbipõdenud isikud omavad eluaegset immuunsust.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel registreeriti 2011. a Euroopa Liidu ja EEA/EFTA riikides ligikaudu 31 000 leetrite haigusjuhtu, nendest 26-l juhul oli tüsistuseks entsefaliit ning kaheksal juhul lõppes haigestumine surmaga.

Prantsusmaal haigestus 2011. aastal üle 15 000 inimese, Itaalias üle 5 000 ja Rumeenias ligi 3 000 inimest. Samuti suurenes võrreldes 2010. aastaga haigestumine leetritesse Belgias, Taanis, Norras ja Sloveenias.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada