Õed kutsuvad stressi ennetamise infopäevale

Õed kutsuvad stressi ennetamise infopäevale

17. veebruaril kell 13-16 korraldab Eesti Õdede Liit Viljandi maavalitsuses terviseinfopäeva „Stress ja selle mõju meie tervisele. Kas ka mõju südamele?!“

Osalemine on tasuta, soovijatel mõõdetakse viit tervisenäitajat ning antakse personaalset tervisenõu. Viljandi infopäeva korraldamist toetab ruumi tasuta kasutada andmisega Viljandi maavalitsuse tervisetuba.

„Eesti Õdede Liit soovib maakonnakeskustes teabepäevade korraldamisega suurendada inimeste teadlikkust sagedasematest kroonilistest terviseprobleemidest, jagada haigusi ennetavat infot ning anda soovitusi haigustega toimetulekuks ja vaevuste leevendamiseks. Esimesel infopäeval Valgas saime hulgaliselt positiivset tagasisidet, mis näitab, et tervisenõustamise vajadus on väga suur,“ ütles Eesti Õdede Liidu juhatuse liige ning infopäevade peakorraldaja Tiiu Kõrran.

Infopäeval räägib stressist ja selle mõjudest vaimsele ja füüsilisele tervisele vaimse tervise õde Mirjam Arus. Südametervisest ja selle hoidmisest räägib südame- ja veresoonkonnahaigusi põdevaid patsiente nõustav õde Veevi Hõrak. Viljandimaal pakutavaid õendusabi võimalusi tutvustab iseseisvaid õendusabiteenuseid osutav pereõde Aime Lohu, koduõde Linda Jürisson ja kooliõde Helina Pedak. Seejärel mõõdavad soovijate tervisenäitajaid ning jagavad tervisenõu Viljandi tervishoiuasutustes töötavad õed.

„Oluliste tervisenäitajate nagu vererõhu ja kolesterooli soovitud piirides hoidmiseks on vajalik teada oma tegelikke tervisenäitajaid. Suuremates linnades on info kättesaadavus ja ka juurdepääs nõustamisele oluliselt parem kui mujal Eestis. Seega otsustasime mulkidele lähemale tulla ning kohapeal õendusabi praktilisi võimalusi näidata. Hoolitsus patsiendi eest ja nõustamine on õendusabi üks olulisem osa,“ lisas Tiiu Kõrran.
 
Osalejad saavad lasta mõõta oma veresuhkru- ja kolesteroolitaset, vererõhku, pulsisagedust ning lasta määrata keha rasvasisaldust, testida stressi taset kiirtesti läbides, võimalus on saada individuaalset tagasisidet ja tervisenõu oma valdkonna asjatundlikelt õdedelt.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada