Madalaim eluiga on Ida-Viru elanikel

Madalaim eluiga on Ida-Viru elanikel

Tervise Arengu Instituudi uuringust selgub, et keskmine oodatav eluiga erineb Eestis piirkonniti kuni 4,7 aastat.

Tervise Arengu Instituudi poolt koostatud Eesti maakondade elanike tervise ja heaolu ülevaated toovad välja suured ebavõrdsused nii rahvastiku tervises, maakondade sotsiaal-demograafilistes näitajates kui inimeste tervisekäitumises. 

Tervise üldnäitajatest on kõige silmatorkavam maakondade vaheline erinevus elanike oodatavas elueas. Eesti kõrgeima ja madalaima oodatava elueaga maakondade ehk Tartumaa ja Ida-Virumaa vahe on ligi viis aastat. Suur erinevus on ka tervelt elatud aastate arvus. Kui Eestis keskmiselt elatakse tervena 56,5 aastat, siis näiteks Põlvamaal vaid 42 aastat. „Nii väikese riigi puhul nagu Eesti näitavad sedavõrd suured erinevused olulist ebavõrdust tervises,“ kommenteeris projektijuht Maali Käbin. 

Kõige madalam oli eluiga Ida-Virumaa elanikel (72,3 aastat), millele järgnesid Hiiu ja Lääne-Viru maakond (mõlemas ligikaudu 75 aastat).

Kõige pikemat eluiga naudivad Valga-, Saare-, Harju-, Viljandi-, Jõgeva-, Pärnu- ja Tartumaa elanikud. Nende keskmine eluiga on peaaegu 77 aastat.

Meeste eluea piirkondlik võrdlus näitab veelgi suuremat lõhet maakondade vahel.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada