Õdede liit alustab terviseedendusliku programmiga maakondades

Õdede liit alustab terviseedendusliku programmiga maakondades

27. jaanuaril korraldab Eesti Õdede Liit Valgas terviseinfopäeva „Sinu südame tervis – täisväärtusliku elu alustala“. Infopäev on esimene üritus Eesti Õdede Liidu terviseedenduslikust programmist.

"Eesti Õdede Liit alustab maakonnakeskustes teabepäevade korraldamist, et suurendada inimeste teadlikkust sagedasematest kroonilistest terviseprobleemidest, jagada haigusi ennetavat infot ning anda soovitusi haigustega toimetulekuks ja vaevuste leevendamiseks. Hoolitsus patsiendi eest ja nõustamine on õendusabi üks olulisem osa,” ütles Eesti Õdede Liidu juhatuse liige ning infopäevade peakorraldaja Tiiu Kõrran.
 
Infopäeval räägib südametervisest ja selle hoidmisest südame- ja veresoonkonnahaigusi põdevaid patsiente nõustav õde Veevi Hõrak. Valgamaal pakutavaid õendusabi võimalusi tutvustavad piirkonnas töötavad iseseisvaid õendusabiteenuseid osutavad pereõed, koduõed ja kooliõde, kes seejärel soovijate tervisenäitajaid mõõdavad ning tervisenõu jagavad.
 
”Oluliste tervisenäitajate nagu vererõhu ja kolesterooli soovitud piirides hoidmiseks on vajalik teada oma tegelikke tervisenäitajaid. Suurtemates linnades on info kättesaadavus ja ka juurdepääs nõustamisele oluliselt parem kui mujal Eestis. Seega otsustasime valgamaalastele lähemale tulla ning kohapeal õendusabi praktilisi võimalusi näidata,” lisas Tiiu Kõrran.
 
Osalejad saavad lasta mõõta oma veresuhkru- ja kolesteroolitaset, vererõhku, pulsisagedust ning lasta määrata keha rasvasisaldust, võimalus on saada individuaalset tagasisidet ja tervisenõu oma valdkonna asjatundlikelt õdedelt. Kohapeal on saadaval terviseinfo materjalid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada