Gripiviirus jõudis Eestisse

Gripiviirus jõudis Eestisse

17. jaanuaril alatüpeeriti Eestis esimene A-gripiviirus (H3N2), mis saab WHO ja ECDC ekspertide arvamusel suure tõenäosusega domineerivaks gripiviiruseks käesoleval hooajal.

Aasta teisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arstide poole 2904 inimest, neist 44% olid lapsed. Arstide poole pöördunute arv püsib stabiilselt madalal tasemel. Suuri erinevusi haigestumuses maakondade lõikes ei ole.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti eelmisel nädalal 90 korral, vanusrühmade järgi haigestusid enam kuni 5-aastased lapsed.

Haigestumisi põhjustas peamiselt paragripiviirus, kuid kinnituse leidsid ka üksikud adeno- ja RS- viirused ning üks alatüpeerimata A-gripiviirus.

Suurt gripiviiruse levikut ei ole seni täheldatud üheski Euroopa Liidu liikmesriigis, kuid Norras, Islandis ja Hispaanias on domineeriva gripiviiruse tüvena juba määratud A(H3N2).

Gripiviirus A(H3N2)

Gripi raskusaste ja epidemioloogilise ohtlikkuse tase sõltuvad otseselt gripiviiruse tüvest. Gripiviirus A(H3N2) on ringlisuses aastast 1968 ja olnud meilgi sellest ajast praktiliselt igatalviseks külaliseks. Viimati oli A(H3N2) gripiviirus ringluses 2009 aastal, pandeemiaeelsel talvel, mistõttu võib olla elanikkonna vastupanuvõime selle viiruse suhtes nõrgenenud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada