Loomahammustusi jääb aasta-aastalt vähemaks

Loomahammustusi jääb aasta-aastalt vähemaks

Loomahammustuste tõttu pöördus 2011. aastal arstide poole kokku 1771 inimest. Kui sagedamini hammustavad inimesi koerad ja kassid, siis hammustajateks olid ka ahv, metssiga, kobras, karu, nahkhiir ja koaati ehk ninakaru.

Aasta varem oli abivajajaid 11 ja poole protsendi võrra enam ehk 2002 inimest, aastal 2009 vajas hammustuste tõttu arstiabi 2332 ja 2008 aastal 2485 inimest.

Kõige enam registreeritakse igal aastal koerte hammustusi, 2011 aastal oli neid 1247. Kasside poolt tekitatud vigastatuste tõttu vajasid arstiabi 450 inimest, kolmandal kohal on ohtlikkuse poolest rotid, kes tekitasid vigastusi 18 inimesele.  

Enim loomahammustusi registreeriti mullu Tallinnas ja Harjumaal, kus vajas arstiabi kokku 598 patsienti, Tartumaal oli abivajajaid 348, Narvas ja Ida-Virumaal 317. Maakondadest kõige vähem loomahammustusi registreeriti Lääne- ja Hiiumaal, mõlemal pool üheksa juhtu, kusjuures Hiiumaa paistab juba teist aastat silma agressiivsete kasside poolest, nimelt on see ainus maakond, kus registreeritakse kassihammustusi koertehammustustest enam.  

Lisaks koertele, kassidele ja rottidele registreeriti kaheksal korral tuhkru ning seitsmel hiirte ja kährikute hammustusi. Rebased hammustasid nelja inimest.  

Haruldasemateks hammustajateks olid 2011 aastal ahv, metssiga, kobras, karu, nahkhiir ja koaati ehk ninakaru. Lindudest olid vigastuste tekitajatena esindatud vares ja papagoi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada