Mürgistusinfoliin 16662 töötab jõulupühade ajal pausideta

Mürgistusinfoliin 16662 töötab jõulupühade ajal pausideta Foto: 16662.ee

Terviseameti mürgistusteabekeskus pikendab jõulude ajal erakorraliselt infoliini 16662 tööaega. Infoliin on avatud pausideta ööpäevaringselt kogu nädalavahetuse.

Infotelefonile 16662 võib helistada kõikide ägedaid mürgistusi puudutavate küsimuste korral, helistamine on anonüümne ning kõnedele kehtivad tavatariifid.  

Mürgistusteabekeskuse juhi Mare Oderi sõnul on infoliini kolmeaastase tööperioodi vältel helistajate arv pidevalt kasvanud. "2011. aastal võrreldes 2010. aastaga on kõnede arv kasvanud kahekordseks," ütles Oder, kes lisas, et  tavakodanike kõrval helistavad infoliinile ka tervishoiutöötajad erakorralise meditsiini osakondadest, kiirabist ja perearstikeskustest. 

Enamik kõnedest puudutavad laste ja noorukite mürgistusjuhtumeid, mis on valdavalt seotud kuni 6-aastaste lastega. Peamisteks pöördumiste põhjusteks on 2011.aastal olnud ravimid (29%) ja kemikaalid (29%), hooajaliselt ka seened, taimed ja marjad ning erinevad loomade- ja taimehaiguste tõrjevahendid. Valdavalt on mürgistuste puhul tegemist õnnetusjuhtumitega, mis leiavad aset kodudes.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse eesmärgiks on haigestumiste, tervisekahjustuste ja suremuse vähendamine ägedate mürgistusjuhtumite tõttu. Lisaks nõustamisele viiakse keskuse töötajate poolt läbi ka erinevaid koolitusi. Tervishoiutöötajate koolitused puudutavad erinevate mürgistusjuhtumite ravitaktikat, elanikkonnale tutvustatakse erinevate mürkide olemust, mürgistusjuhtumite ennetustegevust ja mürgistusjuhtudega seotud esmaabi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada