Antibiootikumide tarbimine Eestis on vähenenud

Antibiootikumide tarbimine Eestis on vähenenud

Antibiootikumide tarbimine Euroopa Liidus on aastail 2007-2009 vähenenud ainult kuues liikmesriigis – Iirimaal, Hispaanias, Rootsis, Eestis, Lätis ja Sloveenias.

18. novembril tähistatakse Euroopa Antibiootikumipäeva.

Euroopa Antibiootikumipäeva eesmärk on teadvustada nii avalikkusele, haigusi põdevatele inimestele kui tervishoiutöötajatele, et antibiootikumid on väga väärtuslikud ja kasulikud ravimid paljude bakterhaiguste ravimiseks ainult siis, kui neid mõistlikult, põhjendatult ja võimalikult vähe kasutada, teatas Terviseamet.

Antimikroobne resistentsus ja tervishoiuga seotud nakkused on nii maailmas kui Euroopas üks tõsisemaid tervishoiuprobleeme. Euroopa Liidus nakatub aastas tervishoiuga seotud nakkustesse umbes neli miljonit inimest ja sureb ligi 37 000 haiget. Rohkem kui kolmandiku nendest surmajuhtudest põhjustavad resistentsed ehk ravimite toimele mitte alluvad mikroobid.

Antibiootikumide tarbimine Euroopa Liidus on aastail 2007-2009 vähenenud ainult kuues liikmesriigis – Iirimaal, Hispaanias, Rootsis, Eestis, Lätis ja Sloveenias. Suurimad antibiootikumide tarbijad on Kreeka, Küpros, Prantsusmaa ja Itaalia.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada