Milline on meditsiini tulevik?

Milline on meditsiini tulevik?

Eesti Tervishoiu Muuseumi korraldab loengusarrja, mis püüab tutvustada meditsiini tulevikusuundi, tehnoloogiaid ja abivahendeid, mille väljatöötamine praegu alles toimub ning mis hilisemal perioodil võivad osutuvad igapäevasteks lahendusteks.

Sarja raames toimub igal päeval 7.-11. novembrini algusega kell 18.00 üks huvitav loeng Eesti Rahvusraamatukogus, vahendab ERR.
Loengusarjas esinevad:

Kristjan Port, kelle loengu teemadeks on töövõime analüüs, töövõime taastamine ja arendamine, tehnoloogia arengu mõju füüsilisele ja vaimsele tervisele ning mõtisklused tänapäevaste meditsiiniliste abivahendite arengusuundadest.

Ain-Elmar Kaasik, kelle ettekandes antakse ülevaade kultuuritaustast ja tänapäeva teaduspõhise meditsiini arengust. Kuidas areneb teadus ja eksperimentaalne meditsiin, kus on ravitavuse piirid? Kui tähtis on alternatiivne ja täiendav meditsiin?

Piia Berting, kes räägib sellest, kuidas biotagasiside meetodi abil saab inimene teadlikuks neist protsessidest, mida ta ise juhtida saab. Ettekandest selgub, kuidas biotagasisidemeetod alguse on saanud ja kuidas seda meetodit enda peal kasutada saab.

Annely Allik, kes annab lühiülevaade Eesti Geenivaramu ajaloost, hetkeseisust ja tuleviku-visioonist. Milleks on Eestile vaja oma geenivaramut? Millised on inimeste ootused ja kuidas on plaanis see info meie tervishoiusüsteemis kasutusele võtta?

Aivo Normak, kes räägib kuidas on võimalik luua proteese, mis täpselt jäljendavad terve inimese füsioloogilisi protsesse ja suudavad ette aimata liigutusi ja tempot. Kas Lõuna-Aafrika tehisjalgadel jooksja Oscar Pistorius on pretsedent, millest võib välja kasvada igapäevane nähtus spordiareenil?

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada