Margus Punab: Eesti meestel läheb järjest paremini

Margus Punab: Eesti meestel läheb järjest paremini

Meestearst Margus Punabi sõnul läheb Eesti meestel järjest paremini. Kui vaadata keskmise eluea muutusi, siis Punabi sõnul on viimase paari aasta jooksul kiire tõus tekkinud nii meeste kui ka naiste hulgas.

Punab tõdeb, et meeste huvi huvi tervislike eluviiside vastu on suurenenud, vahendab Postimees.

"Teine poolus on see, mida mina vaatan oma mätta otsast – see töö, mida me oleme siin kolleegide ja kaasamõtlejatega 20 aastat teinud, hakkab tasapisi tulemust tooma.
Näiteks eesnäärme programmiga oleme tegelenud viis aastat ning eesnäärme uuringuid tehakse praegu kolm korda rohkem, kui neid tehti viis aastat tagasi," räägib ta.

Veel võib öelda, et terviseteadlikkus on kasvanud nooremate hulgas ja see on kohale jõudnud ka vanemale generatsioonile, lisab Punab.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Velda Purin
31.08.11 14:00
See on julgustav ja kena, et ometi midagi hakkab liikuma meestehaiguste ravi suunas.Siiani on meeste ravi ja pöördumine meestearsti poole olnud nagu mingi tabuteema, mida aetakse pimeduses kobamisega, umbes nii, et mees on rauast ja temal seal allpool on iseenesest mõistetavalt kõik terve ja korras, aga nüüd, kus mehed hakkavad järsku ja äkitselt surema nii, et viskab pikali ja surnud ta ongi või leiab naine ta tugitoolist hommikul surnuna.See on selle tagajärg, et krooniline alumise poole haigus on muutnud tema keha hoopis teiste haigustega seltsis(süda, eesnääre, põrn, maks, käärsool, oksüdatiivne stress,ülekaal jne.)lausa sõjatandriks.Sellepärast, meie naised, kui me tahame, et meie kullatükid, mehed, kauem elaksid, et oleks ka pensionieas meie kõrval, mingem nendega koos arsti juurde, siis saate koos nautida veel täisväärtuslikku elu vähemalt 10 aastat, hoides põlvel oma lapselapselapsi ja meie riigil tuleks see palju odavam - poleks vaja ehitada nii palju neid sotsiaal maju, kus käivad koos ainult naispensionärid, sest nende mehed on kas kodus haiged või enneaegselt surnud.Mina käin oma mehega alati koos arstide juures püüdes aidata tal üle saada valehäbist ja nii saavad ka teised naised nautida minu mehe seltskonda, ma ei julge mõeldagi, et peaksin elama ilma abikaasa toeta.Tänud,Teile, Dr.Punab.
-1
   
+3

Lisa kommentaar

Saada