Tervishoiuasutused töötavad pühaderežiimil

Tervishoiuasutused töötavad pühaderežiimil

Võidupühal ja jaanipäeval töötavad Tallinna tervishoiuasutused pühadeaegsel režiimil, hambapolikliinikus osutatakse esmaabiteenust, töötavad valveapteegid ja linna perearstikeskuses on laupäeval telefonivalve.

23. ja 24. juunil on tervisekeskused ja perearstikeskused suletud.

Tallinna Munitsipaalperearstikeskuse arst on perearstikeskuse patsientide konsulteerimiseks telefonivalves 25. juunil kella 9.00-13.00 telefonil 58013682.

Pühade ajal on võimalik erakorraliste tervisehäiretega haigetel pöörduda ööpäevaringselt Tallinna haiglate erakorralise meditsiini osakondadesse : Ravi tn 18 ( Ida-Tallinna Keskhaigla), Paldiski mnt 68 ( Lääne - Tallinna Keskhaigla ), Tervise 28 (Tallinna Lastehaigla) ja J. Sütiste tee 19 ( Põhja-Eesti Regionaalhaigla).

Tallinna Hambapolikliinik (Toompuiestee 4) töötab homme kuni kella 18-ni ja vastuvõtt on kogu polikliinikus. 23., 24. ja 25. juunil on polikliinik avatud kell 9-16 ja 26. juunil kell 9-15, osutatakse esmaabi ning vastu võtab kirurg.

Töötavad Tallinna valveapteegid :

Tõnismäe tänava apteek ( Tõnismägi 5) on avatud esmaspäevast reedeni kell 8.00-22.00 ja nädalavahetusel kell 10.00-22.00, muul ajal valveapteek; Vikerlase apteek (Vikerlase tn 19) on iga päev avatud kella 8.00-20.00, muul ajal valveapteek.

Hädaabitelefon, sh kiirabi väljakutse on 112, töötab ööpäevane üleriigiline perearsti nõuandetelefon 1220 ja iga päev kell 8.00 -24.00 lastearsti abitelefon 1599.

Lisaks tuletab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet meelde, et seoses algava puhkusteperioodiga tuleks maakodudesse varuda vajalike esmaabivahendeid kriimustuste, haavade ja villide raviks ( plaastrid, sidemed ja antiseptilist lahust), venituse, nikastuse, nihestuse raviks ( külmakott, külmageel, põletikku ja valu vähendav salv), puugi- ja putukahammustuse leevendamiseks ( teepuuõli, Vietnami salv, mentoolpiiritus), päikesepõletuse ja allergia leevendamiseks ( päikesekaitsekreem, jahutav geel ravimtaimedega), kõhuhädade leevendajad ( aktiivsüsi, Smecta pulber, probiootikumid, lahtistid ), peavalu, põletiku ja palaviku ravimid, sh mõelda ka laste ravimvormidele.

Krooniliste tõbede põdejail ei tohiks oma rohukott suvekodusse ja reisile minnes mingil juhul maha ununeda.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada