TÜ arvutiteadlased asuvad vähiravimite väljatöötamist tõhustama

TÜ arvutiteadlased asuvad vähiravimite väljatöötamist tõhustama

Tartu Ülikooli arvutiteadlased hakkavad välja töötama innovaatilisi mudeleid ja tehnoloogiaid, et kirjeldada vähkkasvajate keerukust inimorganismis.

IT-spetsialistide töö tulemusel saavad ravimifirmad lihtsamalt määrata sihtrühmi, kellele vähiravim mõjuda võiks, vahendas Vikerraadio.

Vähiravimit ei leiuta teadlased üleöö ning tõhusa ravimi leidmiseks läheb tihti aastaid või aastakümneid. Ravimi väljatöötamisel teevad teadlased tuhandeid katseid ja eksperimente, mille käigus saadakse hulganisti andmeid ka kas DNA või RNA kohta. Neid andmeid analüüsitakse laborites ja pärast pikka testimisprotsessi valmivad neist lõpuks ravimid.

Praegu takerduvad ravimifirmad tihti selle taha, et laborist saadud tulemused inimese peal siiski ei tööta ja ravimite välja langemine on suur. Tartu Ülikooli arvutiteadlased tulevad aga ravimitootjatele appi, uues üle-Euroopalises projektis hakkavad IT-eksperdid välja sõeluma neid katseklaasitulemusi, mis võiksid inimese ravimisel kasulik olla, ütles Tartu Ülikooli bioinformaatikaprofessor Jaak Vilo.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada