Grippi haigestumine hakkas aasta esimesel nädalal kasvama

Grippi haigestumine hakkas aasta esimesel nädalal kasvama

Kui ülemiste hingamisteede viirusnakkustega haigestunute üldarv püsib jätkuvalt stabiilsel tasemel, siis grippi haigestunute osakaal nende hulgas on hakanud kasvama.

Aasta esimesel nädalal pöördus arstide poole 4258 ülemiste hingamisteede viirusnakkustega patsienti, neist 38% olid lapsed.

Haigestumine gripisarnastesse nakkustesse kasvas eelneva nädalaga võrreldes 50% võrra. Sentinel süsteemi andmeid kasutades võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust Eestis keskmiseks ja levikut laialdaseks. Grippi diagnoositi Jõgevamaal, Tartumaal, Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Tallinnas.

Esimesel nädalal sai positiivse kinnituse 27 A gripi proovi ja 2 B gripiproovi. Positiivse kinnituse saanutest A gripiviirustest 20 puhul oli tegemist viirusega H1N1 (2009).  

Gripiviiruste osakaal moodustas laboratoorse kinnituse saanud proovidest vastavalt 39 protsenti A gripiviirust ja 3 protsenti B gripiviirust. Paragripiviiruste osakaal on 32 protsenti, adenoviiruste - 19 protsenti,  viis protsenti oli RS viiruseid ja veidi üle ühe protsendi metapneumoviirust.  

Haigestumine Euroopas ja naabririikides

29-st Euroopa Liidu liikmesriigist 17 on teada andnud grippi haigestumise tõusust.  Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  on haigestumuse intensiivsus  kõrge Taanis, Iirimaal Inglismaal ja Norras, madal - Austrias, Küprosel, Tsehhis, Lätis, Leedus, Poolas, Slovakkias, Sloveenias, Rootsis ja Ungaris. Teistes riikides hinnatakse haigestumuse intensiivsust keskmiseks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada