Dieedipidamine on tulemusrikas, kui keskenduda väikestele edusammudele

Dieedipidamine on tulemusrikas, kui keskenduda väikestele edusammudele

Kui teie uue aasta lubaduste hulka kuulub ka salenemine, suudate asjatundjate sõnul kõige tõenäolisemalt edu saavutada siis, kui jagate oma suure eesmärgi väiksemateks osadeks, millega saate iga päev tegeleda.

„Kaalunumbrile keskendumise asemel püüdke leida muid märke, mis viitavad kordaminekutele,“ ütles Houstonis asuva metodistide haigla kaalujälgimiskeskuse psühhoterapeut Stefanie C. Barthmare.

Sihi seadmisel võtke aega visualiseerimiseks: kujutage ette, milline te näete välja siis, kui olete saavutanud soovitud kaalunumbri. Näiteks võite võtta eesmärgiks osaleda mõnes tegevuses või vähendada oma suurusnumbrit. Järgmise sammuna jaotage eesmärk väiksemateks osadeks ja lõpetage järk-järgult nende toitude tarbimine, mis teile kasuks ei tule, soovitab HealthDay News.

„Esimesel nädalal võite vähendada päevast karastusjookide kogust kolmelt ühele ja järgmisel nädalal jätta võileiva peale juustu panemata,“ selgitas Barthmare.

„Kuid seejuures pidage meeles, et kõigest loobumine ei too kunagi häid tulemusi. Kui suudate lahti saada ühest harjumusest, mis tõenäoliselt kaalutõusule kaasa aitab, siis olete juba teatud edu saavutanud. Sellised edusammud ja neist johtuv heaolutunne annavad teile jõudu edasi liikuda ja lõppkokkuvõttes ka sihile jõuda.“

Barthmare märkis, et päevapealt kõigist ebatervislikest toitudest loobudes suudate vastu pidada ehk mõned päevad või nädalad. Ent hakates seejärel mõtlema, kui ahistav see teie jaoks on, pöördute suure tõenäosusega tagasi vanade toitumisharjumuste juurde ja võtate veelgi enam kaalus juurde.

„Väikesed muudatused ei tundu koormavatena ja hoiavad teid kaalukaotuse kursil – nii peate kinni ka oma uusaastalubadusest.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada